UM Świdnica: Kolejne szkolenie w ramach projektu Świdnica przeciw przemocy”
Kolejne szkolenie w ramach projektu Świdnica przeciw przemocy”
W ramach realizacji projektu Świdnica przeciw przemocy” zorganizowano kolejne zajęcia, tym razem dotyczące trudnego i ważnego tematu, jakim jest przemoc seksualna Jak pomagać, by nie krzywdzić osób z doświadczeniem przemocy seksualnej, w tym gwałtu”. Odbyły się one 13 i 14 kwietnia. Uczestniczyły w nich osoby z różnych instytucji, m.in.: kuratorzy sądowi, policjanci, psycholodzy, pedagodzy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Szkolenie prowadziła Joanna Piotrowska - pedagog, andragog, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawanej przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy. Prezeska Fundacji Feminoteka. Od 17 lat wspiera kobiety doznające przemocy, zwłaszcza seksualnej.
Uczestnicy szkolenia rozmawiali o stereotypach i mitach na temat gwałtów i przemocy seksualnej oraz konsekwencjach ich powielania, poznali dobre praktyki i zasady postępowania podczas udzielania wsparcia i pomocy osobie, która doświadczyła gwałtu.
- Dzięki współpracy MOPS z Joanną Piotrowską z Fundacją Feminoteka wypracujemy konkretne procedury działań instytucji miejskich i innych, w celu udzielania wszechstronnej pomocy ofiarom przemocy seksualnej. System wsparcia musi być odpowiednio dostosowany do tego szczególnie okrutnego rodzaju przemocy mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.
Gmina Miasto Świdnica w 2023 roku otrzyma środki na realizację projektu Świdnica przeciw przemocy”. Jest to kwota 282 200 zł, czyli 100% o którą wnioskowano. Została ona pozyskana w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W ramach projektu prowadzone są między innymi wykłady, warsztaty, szkolenia i kampanie medialne.
Urząd Miejski w Świdnicy,
um.swidnica.pl/pages/posts/kolejne-szkolenie-w-ramach-projektu-bdquoswidnica-przeciw-przemocyrdquo-4902.php
Ostatnie Artykuły

Zanim dzieci ruszą na wycieczkę - w Świdnicy czeka policyjny punkt kontroli

W całym kraju kierowcy usłyszą ostrzeżenie o groźnych punktach

Burkatów połączy rekonstrukcję bitwy z ogniem Nocy Świętojańskiej

W Bystrzycy Górnej wraca Puchar Strefy MTB Sudety i mocna walka na trasach

ŚOK skraca dzień pracy, a Świdnica wchodzi w koncertowy rytm

Żarowskie ogrody zachwycają. Rusza ostatnia prosta zgłoszeń do konkursu

Wojsko kusi szkoleniem i pensją od pierwszego dnia służby

Darmowy tor przed testem do Policji - kandydaci sprawdzą formę we Wrocławiu

W Żarowie ruszy mycie pojemników na bioodpady. Prace według harmonogramu

W altanie rusza letni cykl. Dziewięć niedziel z muzyką na żywo w Świdnicy

Pakiety medyczne a organizacja leczenia – jak uporządkować proces od wizyty do diagnozy?

Internet dla gracza i streamera - jak dobrać łącze?

Przy Olszańskiej w Stanowicach powstanie chodnik. Zakończy lukę przy drodze

Strzegomscy uczniowie pokazali, że pierwsza pomoc to coś więcej niż szkolna teoria
Przydatne dane teleadresowe
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie - noclegi, zielone szkoły, cennik
- Parafia Wniebowzięcia NMP w Bystrzycy Górnej - msze, kancelaria, sakramenty
- Komisariat Policji w Świebodzicach - dzielnicowi, kontakt i bezpieczeństwo
- Urząd Gminy Trawniki - kontakt, godziny, sprawy online
- Urząd Stanu Cywilnego w Dobromierzu - kontakt, odpisy aktów, rejestracja
- Urząd Stanu Cywilnego w Świebodzicach - kontakt, sprawy, dokumenty
