Policja Świdnica: Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. Alkohol i narkotyki”
Dzisiaj od godzin porannychświdnicy policjanci prowadzą kolejną akcję kontrolno-prewencyjną, podczas której sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Działania mają na celu przypomnienie zmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu, bądź innych środków działających podobnie do tej substancji, takich jak narkotyki.
Prowadzone akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego w stanie nietrzeźwości. Policjanci świdnickiej komendy po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących, aby nie wsiadali za kierownice swoich pojazdów, jeżeli wcześniej pili alkohol i zapowiadają kolejne tego typu działania na terenie naszego miasta i gmin ościennych.
Oczywiście przypominamy, że niedozwolone jest również kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, których posiadanie dodatkowo zabronione jest przepisami prawa. Nie należy także wsiadać za kółko” pod wpływem leków zaburzających koncentrację, gdyż nasza podróż może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.
Pamiętajmy. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego będącego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem działania środków odurzających, czy też psychotropowych czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 3. Za złamanie orzeczonego później przez sąd zakazu grozi natomiast do 5 lat więzienia.
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy
aspirant Magdalena Ząbek
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy,
swidnica.policja.gov.pl/dsw/aktualnosci/bieza/111048,Dzis-policjanci-ruchu-drogowego-prowadza-dzialania-pn-Alkohol-i-narkotyki.html
Ostatnie Artykuły

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Świdnicy. Trwa nabór do OIK

Debiut z Żarowa trafi do biblioteki. Aleksandra Ziają opowie o swojej książce

Darmowe szkolenia i certyfikat dla NGO. Rusza nowy nabór

Ceramika, kwiaty i muzyka - Świdnica pokazała eko-sztukę

Defibrylatory już trafiają do gminy. Będą w sołectwach i przy dworcu

Lodówka społeczna w nowym miejscu. W Żarowie działa już całą dobę

W Żarowie rodzinny rajd i biało-czerwone rowery. Trasa ma 10 kilometrów

Zestaw 2026 wraca do Świdnicy i znów rozgrzeje fotograficzną scenę

Konkurs trębaczy myśliwskich wraca do Świdnicy. Będzie parada i nagrody

Młodzież ze Strzegomia i Niemiec szukała wspólnego języka

Teatr wejdzie do szkoły. Uczniowie z Jaworzyny Śląskiej dostaną więcej niż spektakl

Myślała, że pomaga siostrze - kod BLIK kosztował ją blisko 1000 zł

Świdnica znów zamieni się w plan zdjęciowy - wraca 35. Fotomaraton

