Szukasz ciszy i spokoju? Te apartamenty we Wrocławiu są dla Ciebie!

Jeśli poszukujesz nowoczesnego, przestronnego apartamentu położonego w urokliwej, a zarazem spokojnej części Wrocławia, przedstawione w niniejszym artykule propozycje noclegowe powinny sprostać Twoim oczekiwaniom. Gdzie w stolicy Dolnego Śląska warto zatrzymać się na dłużej? Podpowiadamy, które dzielnice wybierane są przez turystów najchętniej oraz na co zwrócić uwagę w trakcie przeglądania ofert.

Atrakcyjne noclegi – apartamenty we Wrocławiu na romantyczny weekend i spontaniczny city break

Szukasz urokliwej miejscówki, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w otoczeniu zieleni, gdzie będą Ci towarzyszyć wyłącznie cisza i spokój? Pobyt w jednym z luksusowych apartamentów położonych na obrzeżach Wrocławia będzie idealnym rozwiązaniem dla pragnących naładować akumulatory, bez konieczności wydawania sporej sumy pieniędzy.

Do stolicy Dolnego Śląska z południa Polski bez problemu można dojechać pociągiem czy samochodem zaledwie w trzy godziny (autostradą). Nieco dłużej (o ponad pół godziny) zajmuje podróż do Wrocławia z Warszawy. Z kolei trasę z Trójmiasta można pokonać w niecałe pięć godzin. Jakie atrakcje czekają na gości po dotarciu do celu? Romantyczna kolacja przy świecach na przestronnym tarasie zaaranżowanym w nowoczesnej, estetycznej stylistyce? A może wspólny relaks w strefie spa? Możliwości jest mnóstwo!

Wynajem na doby apartamentów we Wrocławiu

Wrocław ma do zaoferowania naprawdę wiele. Uchodzi za miasto biznesu, kultury i nauki oraz wyróżnia się na tle innych polskich miast różnorodnością architektoniczną, wielością zabytków, ale także sporą ilością terenów zielonych. To idealne miejsce na wypad ze znajomymi, ale także świetna lokalizacja, jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend ze swoją drugą połówką. Stolica Dolnego Śląska jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi miastami, więc nie musisz się obwiać o to, iż wybierając apartament poza ścisłym centrum, będziesz mieć problem z dojazdem do pozostałych części Wrocławia.

Decydując się na nocleg na obrzeżach miasta, możesz mieć pewność, iż wraz z brzaskiem słońca przywitasz nowy dzień w bajkowej scenerii, w towarzystwie aromatycznej kawy, z widokiem na Odrę; przy śpiewie ptaków, niekoniecznie zaś przy dźwiękach klaksonów. Takie warunki oferują np. apartamenty we Wrocławiu z Renters.

Ekskluzywne apartamenty we Wrocławiu – na obrzeżach i w sercu miasta

Jeśli nie przemawia do Ciebie wypoczynek w zatłoczonym centrum Wrocławia, przemyśl nocleg w pozostałych częściach miasta. Takie dzielnice jak: Krzyki, Fabryczna czy Psie Pole również mają wiele do zaoferowania. Chociaż to na Starym Mieście zogniskowane jest kulturalne i rozrywkowe życie Wrocławia, a śródmieście może pochwalić się imponującą liczbą pubów i klubów, to w żadnej dzielnicy stolicy Dolnego Śląska nie znajdziesz tylu terenów zielonych, co właśnie we wspomnianych już Krzykach.

Park Południowy, Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”, nowoczesny Aquapark czy słynny Sky Tower z tarasem widokowym to tylko niektóre z miejsc, które bez wątpienia warto odwiedzić w tej części miasta. Ta bezpieczna, spokojna i zielona dzielnica jest chętnie zasiedlana, ciągle się rozwija, a przy tym nadal zachowuje swój kameralny charakter. Poszukujący ciszy i spokoju z pewnością znajdą ukojenie w jednym z nowoczesnych, estetycznych, funkcjonalnych i przytulnych apartamentów położonych w obrębie paradoksalnie cichej dzielnicy Krzyki.