Przebudowa ul. Inżynierskiej: szybszy dojazd do pracy i oszczędności dla MPK
Przebudowa ulicy Inżynierskiej nabiera tempa. Mieszkańcy tej części miasta mogą się już niebawem cieszyć nowymi możliwościami komunikacyjnymi, które nie tylko skrócą ich drogę do pracy, ale także przyczynią się do oszczędności w miejskim budżecie. Zmiany te są kluczowe zarówno dla codziennego życia obywateli, jak i dla rozwoju lokalnej infrastruktury.
  1. Przebudowa obejmuje nowy odcinek ulicy Inżynierskiej oraz modernizację istniejącego fragmentu.
  2. Prace budowlane mają zakończyć się do końca listopada 2024 roku.
  3. Projekt otrzymał 60% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
  4. Wykonawcą inwestycji jest firma Hypmar Hypta Mariusz, a jej budżet to prawie 7 milionów złotych.

Modernizacja ulicy Inżynierskiej to znacznie więcej niż tylko poprawa estetyki miasta. Dzięki temu projektowi, mieszkańcy zyskają bezcenny dar w postaci czasu - zarówno w kontekście krótszych tras dojazdów, jak i płynniejszego ruchu miejskiego. Nowy odcinek ulicy, który połączy ulicę Wrocławską z Kliczkowską, zostanie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę drogową, w tym chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki postojowe.

Na razie prace koncentrują się na przebudowie infrastruktury podziemnej, w tym kolektora sanitarnego i sieci wodociągowej, co jest niezbędne do zapewnienia długofalowego funkcjonowania nowej drogi. Następnie, drogowcy przystąpią do układania kostki brukowej na chodnikach i przygotowywania warstw podbudowy drogi, co umożliwi zmianę organizacji ruchu i lepszą dostępność do terenów inwestycyjnych oraz fabrycznych w rejonie ulicy Przemysłowej.

Projekt ten jest nie tylko odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, ale także krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju miasta. Poprzez poprawę infrastruktury komunikacyjnej i skrócenie tras dojazdów, przyczyniamy się do redukcji emisji spalin i zwiększenia efektywności transportu publicznego. To inwestycja, która przyniesie korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym pokoleniom mieszkańców.

Warto podkreślić, że całość prac prowadzona jest z myślą o minimalizacji niedogodności dla mieszkańców. Mimo że prace budowlane zawsze wiążą się z pewnymi utrudnieniami, efekt końcowy - nowoczesna i funkcjonalna ulica Inżynierska - zdecydowanie wynagrodzi te chwilowe niedogodności. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, miasto może realizować tę ważną inwestycję, nie obciążając nadmiernie lokalnego budżetu.


Wg inf z: UM Świdnica