Urząd Miejski informuje: Finisz wymiany parkomatów w mieście
Miasto przyspiesza w kierunku nowoczesności, wprowadzając kolejną partię zaawansowanych technologicznie parkomatów. W najbliższym tygodniu, mieszkańcy i goście będą świadkami wymiany dwudziestu starych urządzeń na nowoczesne modele, które obiecują ułatwić życie każdego kierowcy.
  1. Wymiana starych parkomatów na nowe modele zaplanowana jest od wtorku, 26 marca.
  2. Nowe urządzenia zostaną zainstalowane w kluczowych lokalizacjach, w tym na pl. Grunwaldzkim i ul. Długiej.
  3. Udoskonalone parkomaty oferują płatności bilonem, kartą oraz systemem BLIK.
  4. Nowością jest możliwość dopłaty do biletu parkingowego oraz zapłata za mandat bezpośrednio przy parkomacie.

Przejście na nowoczesne systemy parkowania to krok w stronę przyszłości, który nasze miasto podejmuje z rozwagą i zrozumieniem potrzeb swoich mieszkańców. Zainstalowane na pl. Grunwaldzkim, pl. św. Małgorzaty oraz wzdłuż ulic takich jak Trybunalska czy Żeromskiego, nowe parkomaty są nie tylko bardziej intuicyjne w obsłudze, ale również estetycznie wpisują się w miejską przestrzeń.

Warto zwrócić uwagę na zaawansowane funkcje, które oferują nowe urządzenia. Jak podkreśla Jowita Mazur, kierownik Biura Strefy Płatnego Parkowania: "Nowe modele parkomatów wyposażone są w kolorowe wyświetlacze, klawiaturę alfanumeryczną i funkcję zapłaty kartą płatniczą za postój, co do tej pory nie było możliwe". To nie tylko świadczy o technologicznym postępie, ale również o trosce miasta o komfort i zadowolenie użytkowników.

Dodatkowo, wprowadzenie możliwości dopłaty do już ważnego biletu parkingowego oraz opcji zapłaty za wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej przy samym parkomacie, to rozwiązania, które znacząco poprawią doświadczenia kierowców. Już niebawem, korzystanie z miejskich parkingów stanie się jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjemne.

Modernizacja parkomatów to krok milowy w kierunku budowania smart city, gdzie technologia służy mieszkańcom, ułatwiając im codzienne życie. To dowód na to, że nasze miasto nie tylko nadąża za zmianami, ale również aktywnie wprowadza innowacje, mając na uwadze dobro wspólnoty.


Wg inf z: Urząd Miejski w Świdnicy