Technikum ze Strzegomia na Dniu Otwartym Politechniki Wrocławskiej
Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu zdobywają wiedzę na Politechnice Wrocławskiej podczas Dnia Otwartego. Fascynujące wykłady i nowoczesne laboratoria – tak można podsumować ich wizytę na Wydziale Geoinżynierii, Geologii i Górnictwa.
  1. Uczestnictwo w wykładach na temat geologii i surowców pozaziemskich.
  2. Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, takich jak skanowanie laserowe.
  3. Przejazd "Polinką" nad Odrą jako dodatkowa atrakcja.
  4. Wizyta zwiększyła zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi.

Wśród uczestników wycieczki byli nie tylko uczniowie, ale i ich nauczyciele: Renata Dziurla, Halina Fitas, Renata Mikołajewicz-Gołąb oraz Jacek Sozański, którzy wspierali młodzież w zdobywaniu wiedzy. Wizyta na Politechnice Wrocławskiej była dla nich nie tylko okazją do zgłębienia tajników geologii, ale również szansą na zobaczenie, jak wygląda nauka na jednym z najlepszych wydziałów technicznych w kraju.

Podczas wizyty, młodzi entuzjaści nauki mieli okazję zobaczyć, jak pracuje się w nowoczesnych laboratoriach, a także jakie technologie są obecnie na topie w geoinżynierii. "Podróże kształcą" – to powiedzenie znakomicie oddaje ducha tej wycieczki, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Wrażenia z wyjazdu są nieocenione, a zdobyta wiedza i doświadczenia mogą przyczynić się do lepszego wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej przez uczniów. Takie inicjatywy otwierają przed młodzieżą drzwi do świata nauki i technologii, pokazując, jak fascynująca może być praca naukowca czy inżyniera.


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Świdnicy