Nietrzeźwa kobieta z 2,5 promila przewoziła dzieci – grozi jej 5 lat więzienia
Kobieta z powiatu świdnickiego, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie, przewoziła dwójkę dzieci. Dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców, dalsza podróż nietrzeźwej kierującej została przerwana.
  1. 36-latka prowadziła samochód pod wpływem alkoholu.
  2. Mężczyzna odebrał kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę.
  3. Policja zatrzymała kobietę, a dzieci trafiły pod opiekę babci.
  4. Sprawa trafiła do sądu, grozi jej do 5 lat więzienia.

W powiecie świdnickim doszło do zatrzymania 36-letniej kobiety, która prowadziła samochód mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. W pojeździe znajdowały się także dwie nieletnie córki kobiety. Mieszkanka powiatu straciła już prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem, gdzie grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała miejsce, gdy 56-letni mężczyzna zauważył nietrzeźwą kobietę parkującą pod jednym ze sklepów. Zaniepokojony jej stanem, postanowił działać – odebrał jej kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Kobieta, wraz z dziećmi, udała się do sklepu na zakupy.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, szybko zlokalizowali kobietę odpowiadającą rysopisowi. Od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 36-latka była nietrzeźwa. Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci, a kobieta została zatrzymana.

W związku z tym incydentem, policjanci wyrazili uznanie dla postawy mężczyzny, który zdecydował się na interwencję. Jego działania pozwoliły na wyeliminowanie zagrożenia, jakie stanowiła pijana kierująca. Policja apeluje do wszystkich kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz reagowali na takie przypadki, gdy są ich świadkami.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzny, który uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnej nietrzeźwej kierującej. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących! Piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! A jeśli jesteś świadkiem takiego zachowania - koniecznie reaguj! Pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.


Na podst. KPP Świdnica