Kierowca z zakazem zatrzymany za przekroczenie prędkości w Strzegomiu
Świdniccy policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę, który nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale również złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
  1. Kierowca Skody przekroczył prędkość o 39 km/h.
  2. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
  3. Świdniccy policjanci zatrzymali go na terenie Strzegomia.
  4. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadmierna prędkość to jeden z głównych powodów tragicznych wypadków na drogach. Świdniccy funkcjonariusze regularnie kontrolują prędkość pojazdów, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Niestety, wielu kierowców nadal lekceważy przepisy ruchu drogowego.

Podczas jednej z takich kontroli, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu marki Skoda na terenie gminy Strzegom. Mężczyzna, ignorując znaki ograniczenia prędkości, jechał z prędkością 89 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h.

Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 39-letni mieszkaniec Jeleniej Góry ma obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Decydując się na jazdę, popełnił przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Policja podkreśla, że takie przypadki nie są odosobnione, a kontrola prędkości i stanów prawnych kierowców jest kluczowa dla utrzymania bezpieczeństwa na drogach.


Według informacji z: Policja Świdnica