Dolnośląscy samorządowcy spotkali się w Świdnicy
W świdnickim Hotelu Esperanto miało miejsce znaczące spotkanie dolnośląskich samorządowców. Konwent Powiatów Dolnego Śląska zgromadził nowych starostów oraz doświadczonych samorządowców, którzy podsumowali dotychczasowe działania i omówili plany na przyszłość.
  1. Spotkanie odbyło się 4 czerwca w Świdnicy.
  2. Nowi starostowie mieli okazję się zaprezentować.
  3. Podsumowanie dotychczasowych działań i planowanie przyszłych projektów.
  4. Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz podkreślił znaczenie współpracy między powiatami.

W świdnickim Hotelu Esperanto, 4 czerwca, odbył się Konwent Powiatów Dolnego Śląska. Spotkanie było okazją do zaprezentowania się nowych starostów, którzy objęli swoje stanowiska po zeszłorocznych wyborach samorządowych. Starostowie, zarówno nowi, jak i ci z dłuższym stażem, podsumowali dotychczasowe działania oraz zaplanowali wspólne projekty na przyszłość.

Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, który był gospodarzem wydarzenia, podkreślił znaczenie współpracy między powiatami. Jak zaznaczył, głos dolnośląskich powiatów jest coraz bardziej słyszalny na forum Związku Powiatów Polskich oraz podczas posiedzeń Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. "Nasz wspólny głos, czy to na forum Związku Powiatów Polskich, czy na posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, jest coraz bardziej słyszalny a nasze stanowisko to ważny element w dyskusji nad przyszłością samorządu w Polsce" – podsumował konwent Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

W konwencie uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Świdnickiego: Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Wicestarosta Zygmunt Worsa oraz Członek Zarządu Powiatu Teresa Mazurek. Spotkanie, które miało miejsce w Świdnicy, było doskonałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń między dolnośląskimi samorządowcami.

Podczas konwentu omówiono również plany na przyszłość, które obejmują wspólne projekty mające na celu rozwój regionu. Współpraca między powiatami jest kluczowa dla realizacji tych zamierzeń, a takie spotkania jak to, są fundamentem dla dalszych działań.


Starostwo Powiatowe w Świdnicy