Stały punkt kontroli autokarów w Świdnicy – sprawdź bezpieczeństwo pojazdu
Rodzice często zastanawiają się, czy autokar, którym ich dzieci jadą na wycieczkę, jest bezpieczny. W odpowiedzi na te obawy, lokalna policja utworzyła stały punkt kontroli autokarów, który działa codziennie w określonych godzinach.
  1. Stały punkt kontroli działa codziennie na ul. Esperantystów 14.
  2. Kontrole odbywają się w godzinach 6:30-8:30.
  3. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja kontroli.
  4. Policjanci sprawdzają stan techniczny autokarów.

W obliczu rosnącego zainteresowania kontrolami autokarów, zwłaszcza tych przewożących dzieci i młodzież na wycieczki, policja postanowiła zorganizować stały punkt kontroli. Punkt ten znajduje się na parkingu stacji paliw "ORLEN" przy ul. Esperantystów 14 i działa codziennie, zarówno w dni powszednie, jak i weekendy, od 6:30 do 8:30.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zapewniają, że każda kontrola odbywa się bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia. To oznacza, że rodzice oraz organizatorzy wyjazdów mogą przyjechać na miejsce i bez zbędnych formalności sprawdzić stan techniczny autokaru, który ma przewozić dzieci.

Dzięki tej inicjatywie, rodzice mogą być spokojniejsi, wiedząc, że autokar, którym podróżują ich dzieci, przeszedł kontrolę i jest w pełni sprawny. To ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza w kontekście wyjazdów szkolnych i wycieczek.

Policjanci podkreślają, że taka kontrola nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale również daje możliwość szybkiej reakcji w przypadku wykrycia jakichkolwiek usterek. Stan techniczny pojazdu ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy chodzi o przewóz dzieci i młodzieży.

Zapraszamy wszystkich rodziców oraz organizatorów wycieczek do skorzystania z tej możliwości i odwiedzenia stałego punktu kontroli autokarów. To prosty sposób, aby mieć pewność, że podróż będzie bezpieczna.


Źródło: Policja Świdnica