Zgłoś agresję drogową - Twoja reakcja ma znaczenie
Agresja drogowa to poważny problem, który może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Aby walczyć z tym zjawiskiem, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej, gdzie można zgłaszać przypadki agresywnego zachowania na drodze. Twoje zgłoszenie może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Jak zgłaszać agresję drogową: krok po kroku

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu stworzyła specjalną skrzynkę e-mailową, aby umożliwić mieszkańcom zgłaszanie przypadków agresji drogowej. Jeśli jesteś świadkiem rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, warto wiedzieć, jak dokładnie przekazać takie zgłoszenie.

Aby skutecznie zgłosić incydent, należy przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. materiał dowodowy w postaci linków, filmów lub zdjęć. W zgłoszeniu powinny znaleźć się również szczegółowe informacje dotyczące zdarzenia, takie jak data, godzina i miejsce, a także dane dotyczące pojazdu, w tym numer rejestracyjny i marka. Dodatkowo, konieczne jest podanie swoich danych kontaktowych, takich jak imię, nazwisko, adres do korespondencji oraz numer telefonu.

Ochrona danych osobowych i wykorzystanie materiałów dowodowych

Przesyłając materiał filmowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ważne jest jednak, że cechy identyfikacyjne pojazdów oraz wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych. To oznacza, że twoje zgłoszenie może pomóc w edukowaniu innych uczestników ruchu drogowego i zapobieganiu podobnym incydentom w przyszłości.

Dlaczego warto zgłaszać agresję drogową

Agresywne zachowanie na drodze to nie tylko problem dla osób bezpośrednio zaangażowanych w incydent, ale także dla wszystkich użytkowników dróg. Każde zgłoszenie może przyczynić się do eliminowania piratów drogowych, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Dzięki współpracy mieszkańców z policją, możliwe jest skuteczniejsze ściganie sprawców naruszeń i zapobieganie kolejnym niebezpiecznym sytuacjom.

Jeżeli nie jesteś w stanie przesłać pliku z uwagi na jego rozmiar, który przekracza limit serwera, możesz przekazać materiał w najbliższej jednostce Policji. Pamiętaj, że każda reakcja ma znaczenie i może uratować czyjeś życie. Nie bądź obojętny na agresję drogową – twoje zgłoszenie może zrobić różnicę.


Według informacji z: KPP Świdnica