Walentynkowy Rajd Górnika w Strzegomiu: Uczniowie odkrywają tajemnice górnictwa

Już po raz trzeci uczniowie Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu zorganizowali niezwykły rajd, który łączył naukę z przygodą. Wydarzenie to nie tylko wzbogaciło ich wiedzę, ale także dostarczyło wielu emocji i niezapomnianych wspomnień!
- Wspaniała przygoda na górskich szlakach Strzegomia
- Niecodzienny smakołyk na zakończenie rajdu
Wspaniała przygoda na górskich szlakach Strzegomia
W miniony czwartek, uczniowie strzegomskiego Technikum Górnictwa Odkrywkowego wzięli udział w III Walentynkowym Rajdzie Górnika. Wraz z nauczycielami, Renatą Dziurlą, Michałem Firlejem oraz Sebastianem Klufasem, młodzież wyruszyła na fascynującą wyprawę po okolicznych wzgórzach. Tegoroczna trasa prowadziła do kopalni granitu w Zimniku, gdzie uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki górnictwa.
Rajd rozpoczął się od przejazdu pociągiem ze Strzegomia do Rogoźnicy, a następnie uczestnicy przeszli pieszo do kopalni. Po intensywnym zwiedzaniu, grupa kontynuowała swoją podróż szlakiem turystycznym w kierunku Gór Krzyżowej. Łącznie pokonali ponad 16 kilometrów, co było nie tylko wyzwaniem fizycznym, ale także doskonałą okazją do nauki o strukturze i teksturze skał oraz procesach technologicznych w kopalniach odkrywkowych.
Niecodzienny smakołyk na zakończenie rajdu
Warto dodać, że rajd zbiegł się z Tłustym czwartkiem”, co sprawiło, że uczestnicy mogli skosztować pysznych pączków ufundowanych przez pana Krzysztofa z Rogoźnicy. Te słodkie przekąski były nagrodą za wspólne wysiłki oraz niespodziewanego towarzysza psa owczarka niemieckiego o imieniu Czarek, który przypadkowo dołączył do grupy.
Na szczycie Góry Krzyżowej wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale wręczone przez panią Dorotę Sozańską, vice dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu. Medale zostały przygotowane przez , dyrektora szkoły, co stanowiło miły akcent na zakończenie tego wyjątkowego dnia.
Wszystko wskazuje na to, że Walentynkowe Rajdy Górnika” zainicjowane przez pana Michała Firleja na stałe wpiszą się w tradycję strzegomskiej szkoły. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych edycji tego inspirującego wydarzenia!
Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Ostatnie Artykuły

Ósmoklasiści stawiają na licea. W kilku oddziałach robi się ciasno

Lato z książką na tarasie - lipcowe środy pełne ruchu i bajek

Dzień Ojca ma dłuższą historię. Ta data nie jest przypadkowa

Pół wieku Płomienia w Makowicach i mecz legend na jubileusz

Antoni Pasikowski w czołówce ligi. Sezon zamknął na IV miejscu

Kamień, poezja i harfa - Świdnica zamknęła Biesiadę Literacką

W Olszanach i Modlęcinie ruszają utrudnienia przy budowie wodociągu

Strome podjazdy i upał – młodzi kolarze nie odpuścili w żwirowni

W autobusie łatwo o błąd. Strzegom przypomina o zasadach, które chronią pasażerów

Strażacy i młodzież zebrali góry śmieci z lasu pod Jaworzyną Śląską

Pierogi w Łażanach znów przyciągnęły tłumy i wyłoniły najlepsze smaki

Kolory, które zdradzały pH - młodzi chemicy ruszyli do akcji w Świdnicy

Obiecano jej zysk i zwrot podatku - seniorka z powiatu straciła 18 tys. zł

W Żarowie trwa rowerowa walka o tytuł i pobyt w Gnieźnie
Przydatne dane teleadresowe
- ZUS Inspektorat w Świdnicy - kontakt, godziny, e-usługi i dojazd
- Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie - kontakt, terapia zajęciowa i warunki pobytu
- Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy - kontakt, godziny, rejestracja, filie
- Szpital im. Jana Mikulicza Radeckiego w Świebodzicach - kontakt, oddziały, poradnie i diagnostyka
- Urząd Gminy Świdnica - kontakt, godziny, wydziały i najważniejsze sprawy
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy - kursy, pracownie i egzaminy
