Piątkowe poranki z biblioteką na skwerze przy Franciszkańskiej

W każdy wakacyjny piątek skwer przy ul. Franciszkańskiej zamienia się w kolorowe poranne spotkanie dla rodzin — od 10.00 do 12.00 dzieci bawią się na grach XXL, a opiekunowie odpoczywają na leżakach z dobrą książką.
- Przyjdź na piątkowy poranek przy ul. Franciszkańskiej — zabawa dla całej rodziny
- Przebieg spotkań i kalendarium piątkowych poranków
Przyjdź na piątkowy poranek przy ul. Franciszkańskiej — zabawa dla całej rodziny
Biblioteka ponownie zaprasza mieszkańców na cykl poranków organizowanych w wakacyjne piątki na skwerze z dzikami przy ul. Franciszkańskiej. Spotkania odbywają się w godzinach 10.00–12.00 i są przeznaczone dla rodzin z dziećmi — organizator przygotował rozmaite atrakcje, które pozwalają dzieciom aktywnie spędzić czas w mieście.
Na miejscu działa strefa relaksu z leżakami i wyborem książek, dzięki czemu opiekunowie mogą na chwilę odetchnąć w towarzystwie lektury. Dodatkowo biblioteka udostępnia gry w wersji XXL, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i wzbogacają rodzinną ofertę zabaw.
Organizatorzy podkreślają, że wiele dzieci spędza całe wakacje w mieście, dlatego celem akcji jest zapewnienie im atrakcyjnej, kreatywnej rozrywki oraz okazji do poznania rówieśników i zawarcia nowych znajomości.
Przebieg spotkań i kalendarium piątkowych poranków
Cykl wystartował 04.07.2025 r. — to był pierwszy piątkowy poranek. Kolejne terminy i krótkie relacje z wydarzeń to:
11.07.2025 r. – Drugi wakacyjny piątek minął pod znakiem świetnej zabawy.
18.07.2025 r. – Pogoda nas nie zniechęciła! Piątkowy poranek upłynął na wspólnej zabawie i odkrywaniu morskich skarbów.
25.07.2025 r. – Wakacyjny piątek? Zaczynamy od zabawy!
08.08.2025 r. – Kolejny wakacyjny piątek spędzony z naszą biblioteką!
22.08.2025 r. – Przedostatni piątkowy poranek za nami!
Wszystkie spotkania odbywały się w tym samym miejscu — na skwerze z dzikami przy ul. Franciszkańskiej — i w tych samych godzinach: od 10.00 do 12.00. Biblioteka odpowiadała za przygotowanie atrakcji oraz strefy wypoczynkowej.
„Rodzinną strefę zabawy po raz kolejny uatrakcyjniliśmy grami w wersji XXL”
Jeśli planujesz odwiedzić kolejne wydarzenia organizowane przez bibliotekę lub chcesz upewnić się co do terminów i szczegółów, sprawdź komunikaty biblioteki miejskiej lub ogłoszenia Urzędu Miasta — to tam zwykle pojawiają się najświeższe informacje dotyczące miejskich wydarzeń.
22 sierpnia 2025
Na podstawie: Biblioteka w Świdnicy
Ostatnie Artykuły

Majówkowe pułapki na wyjazdach i nad wodą - policja ostrzega

W Grodziszczu i Witoszowie Dolnym dosadzono drzewa na lata

Bystrzyckie Singletracki znów dostępne. Są pętle dla każdego roweru

Majówka daje oszustom przewagę - policja ze Świdnicy ostrzega

Flaga i pamięć spotkają się w Grodziszczu
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce](/images/mecz/thumbnails/skpr-swidnica-kpr-wolsztyniak-wolsztyn-30042026-3429.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Świdnicy. Trwa nabór do OIK

Debiut z Żarowa trafi do biblioteki. Aleksandra Ziają opowie o swojej książce

Darmowe szkolenia i certyfikat dla NGO. Rusza nowy nabór

Ceramika, kwiaty i muzyka - Świdnica pokazała eko-sztukę

Defibrylatory już trafiają do gminy. Będą w sołectwach i przy dworcu

Lodówka społeczna w nowym miejscu. W Żarowie działa już całą dobę

W Żarowie rodzinny rajd i biało-czerwone rowery. Trasa ma 10 kilometrów

