Policjanci uczyli pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 zasad bezpiecznego ruchu

Uczniowie w obecności funkcjonariuszy przećwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Spotkanie połączyło część teoretyczną o odblaskach i zachowaniu przy przejściu oraz pokaz policyjnego radiowozu.
- Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili zajęcia w szkole
- Dzieci ćwiczyły przejście przez ulicę i oglądały wyposażenie radiowozu
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili zajęcia w szkole
Do uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy przyszli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W spotkaniu uczestniczyli młodszy aspirant Michał Rzepecki z Wydziału Prewencji oraz aspirant Andrzej Melon i aspirant sztabowy Łukasz Kulpiński z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, w tym prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i zachowania przy przejściu dla pieszych. Omówiono także znaczenie noszenia elementów odblaskowych i przestrzegania reguł ruchu drogowego przez pieszych i kierowców.
Dzieci ćwiczyły przejście przez ulicę i oglądały wyposażenie radiowozu
Największą część zajęć stanowiła część praktyczna, podczas której uczniowie w towarzystwie policjantów przećwiczyli bezpieczne przechodzenie przez ulicę. Na zakończenie dzieci mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz, zapoznać się z jego wyposażeniem i usiąść za kierownicą. Informacje o spotkaniu przekazała asp. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica. Policjanci wskazali, że takie zajęcia służą kształtowaniu odpowiedzialnych zachowań na drodze od najmłodszych lat.
na podstawie: KPP Świdnica.
Ostatnie Artykuły

Uczniowski list zmienił szkolną zatoczkę autobusową w miejsce z ławkami

Dwa razy 109 i 147 km/h - w Świdnicy kierowcy stracili prawa jazdy

Komiks od podstaw w Świdnicy - dzieci zbudują własne światy na papierze

W Świdnicy dzieci wejdą do lodowatego laboratorium pełnego chemicznych niespodzianek

Elektrośmieci znikną z piwnic i garaży bez wychodzenia z domu

MegaMisja wraca do szkół i przedszkoli, a szansę dostaną także dawni uczestnicy

Stół do jadalni: jak dobrać rozmiar, żeby każdy gość czuł się swobodnie?

Świąteczny spokój może pęknąć - świdniccy policjanci ostrzegają kierowców

Świąteczny wyjazd pod lupą policji - jeden błąd może kosztować bardzo dużo

Świdnicka policja ostrzega - świąteczny ruch może szybko zrobić się groźny

Wielka Sobota w Świdnicy pod lupą policji - tu łatwo o kosztowną nieuwagę

Świdnicka policja alarmuje przed świętami - jeden błąd może kosztować wiele

Język angielski pod presją czasu uczniowie pokazali więcej niż wiedzę

