Zimowe herody wracają na scenę — XXXIII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych zaprasza

W sali Klubu Bolko znów rozbrzmią kolędy, a tradycyjne role herodów ożyją na deskach. Świdnicki Ośrodek Kultury po raz trzydziesty trzeci organizuje przegląd, który ma przypomnieć zwyczaj kolędowania i dać pole do popisu zespołom z całego regionu.
- Tradycja herodów spotka się ze współczesną sceną w wydarzeniu XXXIII Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych
- Przygotuj zespół — zasady są proste, ale konkretne
- Jak zgłosić udział i gdzie szukać szczegółów
Tradycja herodów spotka się ze współczesną sceną w wydarzeniu XXXIII Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych
W dniach 12–15 stycznia 2026 roku w sali widowiskowej Klubu Bolko (pl. Grunwaldzki 11, Świdnica) zaprezentują się grupy dziecięce, młodzieżowe i dorosłe. Organizatorzy podkreślają, że formuła przeglądu jest otwarta — każdy zainteresowany może zgłosić zespół lub występ indywidualny, by pokazać swoje wersje herodów i kolędowania po domach. Finał zaplanowano na 15 stycznia 2026 roku, z możliwością korekt w zależności od liczby zgłoszeń.
Przygotuj zespół — zasady są proste, ale konkretne
Przegląd ma charakter konkursowy. Jedna instytucja może zgłosić maksymalnie jedną grupę liczącą do 20 osób. Czas montażu scenografii nie może przekroczyć 10 minut, a prezentacja aktorsko-muzyczna — 20 minut. W sali widowiskowej nie ma możliwości podwieszania dekoracji — dozwolone są jedynie niewielkie dekoracje stojące, a zespoły nie będą dysponować pojedynczymi garderobami. Dostępna jest opcja przeprowadzenia próby sytuacyjnej w dniach 7 i 8 stycznia 2026 r. w godz. 9.00–13.00, po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorką.
Jak zgłosić udział i gdzie szukać szczegółów
Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie do 16 grudnia 2025 roku na adres: [email protected]. Zgłoszenia proszą przesyłać na adres [email protected] do 16 grudnia 2025 roku, a dodatkowych informacji udziela koordynatorka, Pani Halina Szymańska, pod numerami 74 851 56 53 lub 74 852 13 37. Organizator udostępnił także kartę uczestnictwa do pobrania z serwisu SOK. 😊
Grafik prezentacji przewiduje dwa bloki dziennie: 9.30–13.00 oraz 16.00–18.30, a ostateczny harmonogram zostanie ustalony po zamknięciu listy uczestników. Na zwycięzców czekają nagrody i wyróżnienia, ale równie ważna będzie radość wspólnego śpiewania i przypomnienie kolędniczego kolorytu, który warto utrzymać przy życiu.
na podstawie: ŚOK.
![]()
Ostatnie Artykuły

Odbiór mieszkania na ostatnim piętrze – jakie elementy sprawdzić szczególnie?

Rzekoma aktywacja Amazon Prime. E-mail miał wyłudzić dane karty

W szkołach gminy Strzegom ruszy program wsparcia zdrowia psychicznego

Wyciek danych pacjentów z systemu MyDr. Śledztwo prowadzi cyberpolicja

Świdnica: jeden film może uruchomić walkę z piratem drogowym

Niebezpieczne punkty na drogach. Kierowcy w Świdnicy usłyszą ostrzeżenia

Świdnica usłyszy dźwięki bez etykiet - Avant Art Festival 2026

251 uczniów otrzyma nagrody Starosty Świdnickiego za naukę i sport

Paweł Orleański odwiedzi Świdnicę - biblioteka zaprasza na rozmowę

Kolorowe kapelusze i parkiet pełen seniorów. Dzień Kapelusza w Strzegomiu

Kalendarz gminy Żarów powstanie ze zdjęć. Na autorów czekają nagrody

Wakacyjna zbiórka krwi w Żarowie. Mieszkańcy oddali ponad 10 litrów

Wózek dziecięcy za 250 zł, z konta zniknęło 1800 zł. Oszustwo w Świdnicy

Policjanci ze Świdnicy sprawdzają drogi przed rozpoczęciem roku szkolnego
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Świdniku - kontakt, godziny, zgłoszenia
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Świdnicy - kontakt, godziny, zadania
- Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy - bilety, godziny, wystawy stałe i dojazd
- Apteki Strzelce, gmina Marcinowice, powiat świdnicki - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy - msze, kancelaria, sakramenty
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji Świebodzice - kontakt, awarie, e-BOK
