Między pokoleniami w bibliotece - kreatywny Dzień z babcią i dziadkiem

W gościnnych przestrzeniach Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy odbyły się warsztaty o smaku rodzinnej zabawy i prostych wynalazków. Uczestnicy spędzili czas razem, testując pomysły z książki “Franek. Dzień z babcią i dziadkiem” i zostawili za sobą ślad radosnych drobiazgów. 22 stycznia 2026 był dniem, kiedy biblioteka zamieniła się w warsztatowy plac zabaw dla pokoleń.
- Jak wyglądał Dzień z babcią i dziadkiem - od książki do konkretnych działań
- Co robiły pokolenia - herbata, piknik na chuście i twórcze wyzwania
Jak wyglądał Dzień z babcią i dziadkiem - od książki do konkretnych działań
Biblioteka zaproponowała spotkanie inspirowane opowieścią o Franku i jego dziadkach - prowadzono warsztaty, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były wyścigi papierowych samolotów, podczas których rywalizacja mieszała się ze śmiechem, oraz budowa statków z korka, które potem pływały w improwizowanych basenikach. Uczestnicy wspólnie szyli i dekorowali ordery - „Super Babcia” i „Wnuczek na medal” - gotowe do zabrania do domu 😊.
Co robiły pokolenia - herbata, piknik na chuście i twórcze wyzwania
Dzień miał kilka stref aktywności - od relaksu po laboratorium pomysłów. Rodzinny piknik na chuście przywołał atmosferę wspólnej zabawy, a stoisko z aromatycznymi herbatkami pozwoliło na tworzenie własnych kompozycji smakowych przez dzieci i seniorów. Program obejmował:
- wyścigi papierowych samolotów ✈️,
- wodowanie ręcznie zrobionych statków z korka ⛵,
- wspólne tworzenie herbatek i drobnych upominków ☕,
- dekorowanie orderów i pamiątek do zabrania do domu 🎁.
W efekcie wydarzenia czas płynął szybko - tak, jak to bywa, gdy ktoś w centrum stawia dobrą zabawę i dialog międzypokoleniowy. Fotografie z warsztatów zostały wykonane przez Wiktorię Madaj, Bożenę Ogarek i Aleksandrę Rakocę, które dokumentują radość i skupienie uczestników 🙂.
na podstawie: MBP w Świdnicy.
Autor: krystian

