Dzielnicowy z Żarowa kandyduje do tytułu - w nagrodę statuetka i szansa na rolę w serialu

FOT. KPP Świdnica
Na scenę wyszła ogólnopolska kampania - w grze o tytuł #SuperDzielnicowy 2026 jest też funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Żarowie. Akcja ma formę internetowego plebiscytu, w którym głosy i uzasadnienia decydują o zwycięstwie. Komenda Główna Policji i partnerzy zapowiadają nagrody finansowe, statuetkę i galę finałową.
Jak podaje Komenda Główna Policji:
“Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” wkraczają do akcji i po raz czwarty, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, inicjują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku Plebiscyt odbywa się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!”
Plebiscyt odbywa się przez stronę dzielnicabezstrachu.pl. Organizatorem jest Komenda Główna Policji we współpracy z Telewizją Puls i ekipą serialu - informacja pochodzi z materiału organizatorów. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz online, a autorzy najlepszych uzasadnień mogą otrzymać jedną z pięciu nagród po 1000 złotych.
Regulamin głosowania przewiduje obowiązek uzasadnienia zgłoszenia przy pierwszym oddaniu głosu, a później codzienne głosowanie na tego samego kandydata przez cały czas trwania akcji - zasady podają organizatorzy. Zwycięzca otrzyma tytuł #SuperDzielnicowy 2026, statuetkę, nagrodę finansową oraz - jak informują organizatorzy - możliwość poznania kulis filmu, a być może nawet rolę w serialu. Na przełomie maja i czerwca zaplanowano galę finałową i spotkanie z aktorami.
Kandydatem zgłoszonym w plebiscycie jest mł. asp. Jakub Pasiewicz z Komisariatu Policji w Żarowie. Rejon jego służby to m.in. ulice w Żarowie - Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Dębowa, Fabryczna, Hutnicza, Jarzębinowa, Jaworowa, Jesienna i inne - wykaz rejonu podano w materiałach komisariatu. W zgłoszeniu wymieniono również dane kontaktowe komisariatu.
Kusi - nagrody finansowe i perspektywa medialnej ekspozycji łączą służbę z elementem show, co może zmienić lokalne postrzeganie roli dzielnicowego.
Organizatorzy podkreślają, że celem plebiscytu jest promocja bezpieczeństwa i współpracy z dzielnicowymi, a nie tylko rywalizacja o tytuł - tak wynika z komunikatu Komendy Głównej Policji.
na podstawie: KPP Świdnica.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP Świdnica). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Majówkowe pułapki na wyjazdach i nad wodą - policja ostrzega

W Grodziszczu i Witoszowie Dolnym dosadzono drzewa na lata

Bystrzyckie Singletracki znów dostępne. Są pętle dla każdego roweru

Majówka daje oszustom przewagę - policja ze Świdnicy ostrzega

Flaga i pamięć spotkają się w Grodziszczu
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce](/images/mecz/thumbnails/skpr-swidnica-kpr-wolsztyniak-wolsztyn-30042026-3429.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – ŚKPR Świdnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:29. Ważne punkty gospodarzy w 25. kolejce

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Świdnicy. Trwa nabór do OIK

Debiut z Żarowa trafi do biblioteki. Aleksandra Ziają opowie o swojej książce

Darmowe szkolenia i certyfikat dla NGO. Rusza nowy nabór

Ceramika, kwiaty i muzyka - Świdnica pokazała eko-sztukę

Defibrylatory już trafiają do gminy. Będą w sołectwach i przy dworcu

Lodówka społeczna w nowym miejscu. W Żarowie działa już całą dobę

W Żarowie rodzinny rajd i biało-czerwone rowery. Trasa ma 10 kilometrów

