Świdnicki Gryf znów szuka firm, które budują markę miasta

FOT. Urząd Miejski w Świdnicy
W Świdnicy znów ruszył konkurs, który od lat wyławia firmy widoczne daleko poza własnym szyldem. Świdnicki Gryf wchodzi właśnie w 22. edycję i ma przypominać, że lokalny biznes to nie tylko liczby, lecz także rozpoznawalność miasta i regionu. Kapituła ma już za sobą pierwsze posiedzenie, a przedsiębiorcy dostali czas na zgłoszenia w dwóch ścieżkach.
- Kapituła już zaczęła porządkować kandydatury
- Dwa terminy porządkują zgłoszenia i nie ma za nie opłat
Kapituła już zaczęła porządkować kandydatury
Świdnicki Gryf nie jest nagrodą, która kończy się na uroczystości. To wyróżnienie ma pokazywać firmy i produkty związane ze Świdnicą oraz z całym regionem, a jednocześnie wzmacniać wizerunek świdnickiego biznesu. Pierwsze posiedzenie kapituły już się odbyło, więc tegoroczna edycja weszła w praktyczny etap i zaczyna układać listę kandydatów.
Dla przedsiębiorców to ważny moment, bo takie wyróżnienie działa jak znak jakości w miejskim obiegu gospodarczym. Nie chodzi wyłącznie o prestiż, ale też o zauważenie działalności, która wyróżnia się na tle innych i realnie buduje markę Świdnicy.
Dwa terminy porządkują zgłoszenia i nie ma za nie opłat
Organizatorzy przewidzieli dwie drogi zgłaszania kandydatów:
- do 10 czerwca 2026 r. – swoje propozycje mogą przesyłać organizacje gospodarcze, członkowie kapituły oraz osoby fizyczne, pod warunkiem dołączenia uzasadnienia, na adres e-mail: [email protected];
- do 20 czerwca 2026 r. – firmy i przedsiębiorcy mogą złożyć wypełnione ankiety zgłoszeniowe przez formularz online.
Po uzyskaniu zgody od przedsiębiorców i firm oraz po złożeniu ankiety kandydaci trafią do oceny kapituły. Udział w konkursie jest bezpłatny, a ankieta zgłoszeniowa i regulamin są dostępne na stronie konkursu. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił bez dodatkowych kosztów i formalnych barier.
na podstawie: UM Świdnica.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miejski w Świdnicy). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Strażacki zjazd w Strzegomiu zamknął pięć lat pracy i otworzył nową kadencję

Ania Szczepańska błysnęła w Pucharze Polski, a drużyna z Jaworzyny zbierała cenne lekcje

Złodzieje celują w auta stojące chwilę bez nadzoru - policja ostrzega

Świdnicki Gryf znów szuka firm, które budują markę miasta

W Kostrzy dzieci oswajały świat widziany oczami osób w spektrum

Telefon z „kaucją” zabrał 83-latce oszczędności - oszustwo w powiecie świdnickim

W Kostrzy uczniowie zobaczyli, ile znaczy 54 litry oddanej krwi

KSeF wchodzi na dobre, a świdnicka skarbówka szykuje darmowe szkolenia

Kilka kliknięć i policjanci ruszają w rejon - tak działa mapa zagrożeń w Świdnicy

Policjant, który wyciągnął pomocną dłoń, może zostać nagrodzony

Bank dzwoni, a pieniądze znikają - policja ostrzega przed pułapką

Pół wieku Chemika Żarów i wieczór, w którym parkiet wrócił do dawnych wspomnień

Miłość w baśniowym świetle - taki był wieczór w świdnickiej bibliotece

