Elektryczny autobus wyjedzie na świdnickie linie. Pasażerów czeka jedna zmiana

Elektryczny autobus wyjedzie na świdnickie linie. Pasażerów czeka jedna zmiana

FOT. Urząd Miejski Świdnica

Na świdnickich przystankach pojawi się autobus, który zwykle kojarzy się raczej z przyszłością niż z codziennym rozkładem jazdy. To będzie krótki test, ale dla pasażerów ważny jest szczegół, o którym łatwo zapomnieć w pośpiechu. W środku nie da się kupić biletu tak jak na co dzień.

Urząd Miejski w Świdnicy informuje, że od 18 do 28 maja 2026 r. na liniach komunikacji miejskiej będzie kursował elektryczny autobus marki Irizar. To czas prób, więc pojazd ma sprawdzić się w normalnym ruchu, z pasażerami i miejskim rytmem dnia.

Najistotniejsza zmiana dotyczy biletów. W tym autobusie nie będzie można skorzystać z kasowników wielofunkcyjnych, dlatego przed wejściem do pojazdu trzeba mieć już przygotowany bilet papierowy albo kupić go wcześniej w aplikacji mobilnej. Bilety są dostępne w stacjonarnych biletomatach i punktach sprzedaży.

na podstawie: Urząd Miejski.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miejski Świdnica). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.