Place zabaw w gminie Strzegom odzyskują wygląd i bezpieczeństwo

FOT. Gmina Strzegom
Na kilku placach zabaw w gminie Strzegom widać już wyraźny ruch. Pojawiły się prace porządkowe, odświeżanie urządzeń i wymiana zużytych elementów, które przez czas i intensywne użytkowanie straciły swój dawny stan. To niby drobne działania, ale dla najmłodszych liczy się właśnie taki detal – stabilna huśtawka, dobrze zabezpieczona konstrukcja i miejsce, które po prostu zachęca do zabawy.
- Zużyte urządzenia dostają drugie życie
- Samorząd inwestuje w miejsca codziennej zabawy
Zużyte urządzenia dostają drugie życie
W różnych miejscowościach gminy prowadzone są działania, które mają poprawić stan techniczny placów zabaw. Najpierw widać tu malowanie i konserwację, potem wymianę elementów, które nie spełniały już swojej roli. To ważne zwłaszcza tam, gdzie z urządzeń korzysta się codziennie i bez większej przerwy – każdy sezon zostawia na nich ślad.
Takie prace nie ograniczają się jedynie do poprawy wyglądu. Odnowione konstrukcje mają przede wszystkim służyć dłużej i bezpieczniej. W przypadku miejsc przeznaczonych dla dzieci to właśnie regularna kontrola i naprawy decydują o tym, czy zabawa pozostaje beztroska, a nie przypadkowa.
Samorząd inwestuje w miejsca codziennej zabawy
Odświeżanie placów zabaw wpisuje się w szerszą dbałość o przestrzenie, z których korzystają najmłodsi mieszkańcy gminy. Samorząd stawia tu na utrzymanie istniejącej infrastruktury, a nie wyłącznie na nowe inwestycje. To podejście ma prosty sens – dobrze zadbany plac zabaw szybciej przyciąga dzieci i zachęca je do ruchu na świeżym powietrzu.
Dla rodzin oznacza to miejsce, które nie tylko lepiej wygląda, ale też daje większy komfort korzystania na co dzień. Przy takiej skali prac liczy się konsekwencja: drobne naprawy, odnowione powierzchnie i wymienione elementy potrafią przywrócić przestrzeniom rekreacyjnym porządek, a dzieciom – zwykłą radość zabawy.
na podstawie: Urząd Miejski w Strzegomiu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Strzegom). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Na rondzie w Świdnicy zmieni się dojazd. Kierowców czeka ruch wahadłowy

Kijki, zdrowie i trzeźwe wybory. Festiwal Nordic Walking w Świdnicy

Wakacyjne piątki przy dzikach zamieniają Świdnicę w wielką strefę zabawy

Żarowscy piechurzy zdobyli szczyty i ruszyli śladem zaginionego miasta

Przejazd kolejowy przy Wałbrzyskiej zostanie zamknięty. Kierowcy pojadą objazdami

Od Karmelu po bazylikę. Młodzi muzycy połączyli Strzegom dźwiękiem

Filia nr 5 w Świdnicy zamknie drzwi na kilka wakacyjnych dni

Przy Sikorskiego 2 powstają dwa mieszkania wspomagane

Modernizacja biogazowni w Świdnicy może oznaczać uciążliwe zapachy

Wakacyjna zbiórka krwi w Żarowie. Cztery godziny na bezcenny gest

Flaga na maszcie i kwiaty pod pomnikiem. Święto Wojska Polskiego w Świdnicy

Monteverdi i wokalne eksperymenty. Trzy dni festiwalu w Strzegomiu

Świdnica: ciężarówka może nie widzieć pieszego. Kilka metrów decyduje

Mina przeciwpancerna z II wojny światowej znaleziona pod Świdnicą
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Świdniku - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Komisariat Policji w Piaskach - kontakt, dzielnicowi, godziny
- Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy - kontakt, godziny, rejestracja, filie
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie - noclegi, zielone szkoły, cennik
- Świdnicki Ośrodek Kultury - kontakt, godziny, bilety i zajęcia
- Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy - kontakt, transport, dokumentacja
