154 wnioski o stypendia w gminie Żarów. Uroczystość w sierpniu

154 wnioski o stypendia w gminie Żarów. Uroczystość w sierpniu

W szkolnych dziennikach zostały już wyniki, a teraz uczniowie czekają na oficjalne wyróżnienia. W gminie Żarów zakończył się etap przyjmowania wniosków o stypendia burmistrza za osiągnięcia w nauce. Wśród zgłoszeń są kandydatury ze szkół w Żarowie, Imbramowicach i Zastrużu.

  • Najwięcej wniosków zgłoszono w szkole w Żarowie
  • Uczniowie odbiorą stypendia podczas uroczystości w auli

Najwięcej wniosków zgłoszono w szkole w Żarowie

Do Urzędu Miejskiego w Żarowie wpłynęły łącznie 154 wnioski. Największą część stanowią zgłoszenia ze Szkoły Podstawowej w Żarowie – 111. Kolejne wnioski przekazały szkoły w Imbramowicach i Zastrużu:

  • 20 wniosków ze szkoły w Imbramowicach,
  • 23 wnioski ze szkoły w Zastrużu.

Oznacza to, że mniej więcej siedem na dziesięć zgłoszeń pochodzi ze szkoły w Żarowie. Stypendia zostaną przyznane na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Żarowie, która określa zasady wyróżniania uczniów za wyniki i osiągnięcia w nauce.

Uczniowie odbiorą stypendia podczas uroczystości w auli

Uroczyste wręczenie zaplanowano na 25 sierpnia 2026 roku o godz. 15.00. Wydarzenie odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Rodzice i opiekunowie uczniów, którym zostaną przyznane stypendia, otrzymają pisemne informacje dotyczące uroczystości. Sama liczba złożonych wniosków nie oznacza jeszcze, że wszyscy zgłoszeni znajdą się w gronie stypendystów – o przyznaniu wyróżnień zdecyduje ocena spełnienia warunków zapisanych w uchwale.

Za przygotowanie informacji odpowiada Referat Oświaty i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.:VEVENT

na podstawie: Urząd Miejski w Żarowie.