„Heweliusz. Tajemnica katastrofy na Bałtyku” – spotkanie autorskie z Adamem Zadwornym

Grafika promocyjna wydarzenia „Heweliusz. Tajemnica katastrofy na Bałtyku” – spotkanie autorskie z Adamem Zadwornym

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy zaprasza na spotkanie z Adamem Zadwornym, autorem książki „Heweliusz. Tajemnica katastrofy na Bałtyku”. Rozmowa będzie poświęcona jednej z najtragiczniejszych katastrof na Bałtyku oraz pracy nad reportażem rekonstruującym wydarzenia związane z zatonięciem promu Jan Heweliusz w 1993 roku.

Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie z Adamem Zadwornym?

Spotkanie odbędzie się:

  • 26 sierpnia 2026 roku
  • o godz. 17:00
  • na skwerze z dzikami w Świdnicy

O czym będzie mowa podczas wydarzenia?

Adam Zadworny opowie o pracy nad książką „Heweliusz. Tajemnica katastrofy na Bałtyku”. Autor przedstawi kulisy powstawania reportażu oraz sposób, w jaki rekonstruował przebieg katastrofy promu Jan Heweliusz z 1993 roku.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Rakoca. Spotkanie będzie okazją do poznania reporterskiego spojrzenia na przyczyny i okoliczności katastrofy, a także na proces dokumentowania jednej z najbardziej poruszających historii związanych z żeglugą na Bałtyku.

Wydarzenie w ramach festiwalu iKROPKA

Spotkanie z Adamem Zadwornym organizowane jest w ramach II Świdnickiego Festiwalu Literackiego iKROPKA. Gospodarzem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.

Źródło: mbp.swidnica.pl