Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po pościgu zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w piątkowy wieczór patrolując rejon gminy Dobromierz zauważyli pojazd marki BMW, 
Kierujący pojazdem BMW  na widok  radiowozu znacznie przyśpieszył. 
Funkcjonariusze jadąc bezpośrednio za pojazdem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak nie reagował. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg, który jednak nie trwał długo. Mężczyzna, bowiem szybko został zatrzymany. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.
 
Za swoje czyny młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 
  
Przypomnijmy ! 
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern 
  
Kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podlega karze pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 
  
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek 

 

Powiązane wiadomości