Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Prawidłowe odżywianie to coś, co powinno być ważne dla każdego. W obecnych czasach, pomimo tego, że nietrudno znaleźć informacje o zdrowym odżywianiu i kupić prawidłowe produkty, bardzo trudno utrzymać zdrową dietę. O czym warto wiedzieć przy przechodzeniu na zdrową dietę? Przedstawiamy kilka wskazówek!

fast-food

Niezbędne kroki do zmiany swojego odżywiania

Niska aktywność, stres i przejadanie się doprowadziły do ​​tego, że otyłość i wywoływane przez nią choroby stały się ogromnym problemem ludzi z wielu krajów. Przyczyną pojawienia się nadwagi są zazwyczaj nadmiernie duże porcje, które powodują przekroczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Pierwszą rzeczą, którą warto przemyśleć, jest picie większej ilości wody, czyli źródła życia. Dlatego warto zaczynać z nią dzień. Zaleca się codziennie rano wypić szklankę na pusty żołądek. To przywróci równowagę wodną w organizmie i zapoczątkuje wiele pozytywnych procesów fizjologicznych. Przy odchudzaniu picie wody jest bardzo ważne. Jeśli chcemy schudnąć, musimy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody (ok. 2-3 litry dziennie). Jeśli to możliwe, powinniśmy spróbować zastąpić wszystkie inne napoje zwykłą wodą mineralną.

Zmniejszenie porcji jedzenia i prawidłowe wybory żywieniowe

Wszyscy wiemy, że aby rozpocząć proces utraty wagi, musimy ograniczyć spożycie kalorii lub zwiększyć aktywność fizyczną. W ten sposób tworzymy sytuację, że organizm musi zacząć wykorzystywać rezerwy organizmu. Nie możemy jednak popadać w skrajności – musimy jeść, a nie głodować. Najlepszym wyjściem jest (jeśli nie chcemy przechodzić na specjalną dietę) zmniejszenie porcji przy każdym posiłku. Dietetycy są przekonani, że zdecydowana większość ludzi, zwłaszcza tych z nadwagą i prowadzących siedzący tryb życia, może znacznie zmniejszyć swoje porcje jedzenia. Aby kontrolować i dostosowywać dietę do swoich potrzeb, przyda się waga kuchenna. Ilość posiłków nie ma tak dużego znaczenia, jak ogólna liczba kalorii, jednak dla wielu osób najprostszym sposobem na kontrolę kalorii jest spożywanie 4-5 porcji jedzenia bogate w zdrowe tłuszcze, białka i węglowodany. W menu na każdy dzień powinny znaleźć się zdrowe produkty: owoce, warzywa, zboża, orzechy i produkty mleczne. Nie musimy jednak całkowicie wykluczać słodyczy i fast foodów. Ważne jest jedynie zachowanie umiaru. Mimo że możemy samodzielnie zaplanować swoją dietę, jeszcze prostszym sposobem na zdrowe odżywianie jest skorzystanie z diety pudełkowej, którą oferuje catering dietetyczny Swidnica.