Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i wsiedli „za kółko” samochodów osobowych. Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze świdnickiej komendy podczas długiego świątecznego weekendu wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, którzy zdecydowali sie na jazdę pomimo obowiązujących zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. W sobotę około godziny 1:30 na terenie Świdnicy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. 35 latek kierował pojazdem  marki Ford, mimo, że posiadał   wydany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna nie tylko to miał na sumienio, bo jak wykazało  badanie stanu trzeźwości  mężczyzna miał  blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę około godziny 07:30 na terenie Świebodzic w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Świebodzicach wpadł 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który również zlekceważył orzeczony wobec niego zakaz sądowy i kierował samochodem marki Opel.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia przestępstwa jazdy pomimo orzeczonego przez sąd zakazu sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Dlatego apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pond numerem 112, które przekaże informacje najbliższej jednostki Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.