Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

3.09.2021r. godz.930 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosiła się n/n kobieta, która na ul. Wałbrzyskiej znalazła portfel z gotówką i dokumentami. Łatwo ustalono właściciela, który odzyskała tak cenną zgubę.

4.09.2021r. godz.1203 operator monitoringu miejskiego zauważył na Placu Św. Jana Pawła II leżącego na ławce mężczyznę. Na miejscu strażnicy ustali, że mężczyzna jest trzeźwy, wcześniej upadł i bolą go plecy. Wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu.

6.09.2021r. godz.1605 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Kotlarskiej dotyczące rozbitej szyby, która wypadła z okna strychowego na chodnik. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Nieostrożna lokatorka porządkująca strych została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Na szczęście spadające szkło nie wyrządziło nikomu krzywdy.

8.09.2021r. godz.1513 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie odmieszkańca ul. Wrocławskiej dotyczące właścicieli psa, którzy nie sprzątają po swoim pupilu. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to pierwsze wykroczenie i nałożyli na mało odpowiedzialnego właściciela mandat 100 zł.

9.09.2021r. godz.1819– do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zwróciła się z prośbą o pomoc kobieta, której podczas spaceru w Rynku do wózka dziecięcego wpadł nietoperz i zaplątał się w siatkę. Strażnicy uwolnili zaplątanego nietoperza po czym w parku wypuścili go na wolność.