Inwestujesz w budownictwo na Dolnym Śląsku? Te firmy musisz znać!

Inwestowanie w budownictwo na Dolnym Śląsku może być doskonałym sposobem na ulokowanie posiadanego kapitału. Nowe budynki mają wiele zalet, takich jak m.in. przemyślany i funkcjonalny rozkład pomieszczeń, ergonomiczność, szeroki wybór możliwości oraz metraży. Warto jednak wiedzieć, że aby obiekt mieszkalny, przemysłowy czy usługowy spełniał wszystkie te warunki, przy jego posadawianiu oraz wykańczaniu należy zatrudnić specjalistów. Na jakie firmy z Dolnego Śląska warto zwrócić uwagę?

Keller Polska sp. z o.o.

Jako pierwsze na tapet weźmiemy roboty geotechniczne. Są to wszelkiego rodzaju prace, dzięki którym możliwe jest wzmocnienie podłoża pod określoną inwestycję, aby zapewnić stabilność oraz bezpieczeństwo konstrukcji, a także zabezpieczanie wykopów, skarp i zboczy. Keller to lider rozwiązań geotechnicznych, który został doceniony nie tylko na rynku polskim, ale także Europy Północno-Wschodniej. W swojej ofercie posiada: wzmacnianie podłoża, fundamenty głębokie, technologie iniekcyjne, zabezpieczenie wykopów, skarp i zboczy oraz konstrukcje hydrotechniczne. Współpracuje z klientami działającymi w ramach: rynku komercyjnego, sektora przemysłowego i produkcyjnego, energetycznego, rynków instytucjonalnych, budownictwa mieszkaniowego oraz infrastruktury wodnej i lądowej. Przykładem inwestycji na Dolnym Śląsku jest Kamienna 145 we Wrocławiu.

GRUPA BARG Sp. z o.o.

GRUPA BARG to ogólnopolska sieć akredytowanych laboratoriów budowlanych i drogowych. Posiada szerokie doświadczenie w: przeprowadzaniu badań związanych z diagnostyką konstrukcji, geologią inżynierską, geotechniką i badaniami gruntów, sprawdzaniem mieszanki mineralno-asfaltowej i nawierzchni drogowych, a także badaniu kruszyw, cementu i betonu. Wśród ich realizacji na Dolnym Śląsku wyróżnić można m.in. budowę drogi ekspresowej S3 – zadanie I od węzła Legnica II do węzła Jawor II, a także konstrukcję suchego zbiornika przeciwpowodziowego w Roztokach Bystrzyckich.

AWM Budownictwo S.A.

AWM Budownictwo S.A. firma budowlana z bardzo szeroką ofertą pozwalającą na przeprowadzenie kompleksowych inwestycji na Dolnym Śląsku. W skład jej usług wchodzą:

  • generalne wykonawstwo, czyli dobór i organizacja pracy podwykonawców,
  • realizacja obiektów przygotowanych do użytkowania, z całkowitym wykończeniem,
  • przebudowy, odbudowy, rozbudowy i modernizacje obiektów w każdym stanie technicznym,
  • zarządzanie projektami budowlanymi,
  • ekspertyzy oraz opinie budowlane.

Przykładowe realizuje firmy, które można znaleźć na Dolnym Śląsku to m.in.: Centrum aktywności lokalnej we Wrocławiu (ul. Suwalska), remont budynku mieszkalnego przy ul. Gen. I. Prądzyńskiego 25 we Wrocławiu na zlecenie gminy Wrocław, inkubator przedsiębiorczości e-sportu na zlecenie Klubu Sportowego „AZS Wrocław” Akademickiego Związku Sportowego we Wrocławiu, budynki mieszkalne „Akacjowy Zakątek” we Wrocławiu.

Juwi Sp. z o.o.

Juwi Sp. z o.o. to profesjonalna firma remontowo-wykończeniowa, która od lat działa na dolnośląskim rynku. W swojej ofercie posiada: malowanie ścian, elementów wewnątrz budynków, jak i ich elewacji, fasad, ogrodzeń, remonty domów mieszkalnych oraz lokali handlowo-usługowych wraz z wykańczaniem jego wnętrz, a także wykańczanie wnętrz mieszkań i domów pod klucz na zlecenie dewelopera.