Urząd Miejski w Świdnicy: Zagłosuj na rewitalizację świdnickich parków
Przeobrażenie Świdnicy – jak miejskie parki odzyskały swój blask dzięki europejskim funduszom? Mieszkańcy, to Wasza zasługa!
  • Świdnica bierze udział w konkursie na najlepszą inwestycję samorządową.
  • Projekt "Rewitalizacja terenów zieleni w Świdnicy" zyskał miano nominowanego.
  • Głosy internautów mogą zadecydować o zwycięstwie miasta.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas ważnej konferencji w Warszawie.

Świdnica staje się zielonym wzorem do naśladowania. Dzięki projektowi "Rewitalizacja terenów zieleni w Świdnicy" udało się odmienić oblicze miejskich parków i skwerów, wprowadzając nie tylko nową estetykę, ale i poprawiając jakość życia mieszkańców. Projekt ten, realizowany w latach 2017-2022, objął aż 33,21 ha terenów zieleni, w tym Park Centralny, Park Gen. Wł. Sikorskiego oraz Park Młodzieżowy.

Warto podkreślić, że Świdnica nie działała w próżni – dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 przyczyniło się do skutecznej realizacji przedsięwzięcia. Efekty tych działań nie pozostają niezauważone. Mieszkańcy mogą teraz cieszyć się odnowionymi przestrzeniami, które stanowią oazę dla odpoczynku i rekreacji.

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska nie kryje dumy z efektów rewitalizacji: "Jesteśmy niezwykle dumni z rewitalizacji naszych miejskich parków. To ogromne wyzwanie udało nam się zrealizować dzięki pozyskaniu sporych funduszy z Unii Europejskiej oraz konsekwencji w działaniu. Zależało nam na odnowieniu miejskich terenów zieleni, które były przez lata zaniedbane i oddaniu ich w ręce mieszkańców. Mogą oni teraz podziwiać piękną roślinność parkową, tysiące kwiatów, krzewów i drzew oraz spędzać wolny czas w miłym, zadbanym otoczeniu".

A teraz kolej na mieszkańców! To właśnie ich głosy mogą przesądzić o zwycięstwie Świdnicy w konkursie "Inwestycja z perspektywą". Warto dodać, że to internauci swoją decyzją nagrodzą samorząd, który w największym stopniu zdobył ich uznanie w stosunku do liczby mieszkańców. Każdy głos się liczy, a swój można oddać elektronicznie – bezpośrednio na stronie internetowej konkursu.

O wynikach i ewentualnym triumfie Świdnicy dowiemy się podczas konferencji "20 lat Polski w Unii Europejskiej", planowanej na 24 kwietnia w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. To wydarzenie będzie nie tylko okazją do świętowania sukcesów, ale również przypomnieniem o znaczeniu Funduszy Europejskich w rozwoju polskich miast i regionów.


Według informacji z: Urząd Miejski w Świdnicy