Profesor Tomasz Piekot o języku polskim w Liceum w Świebodzicach
Wizyta wybitnego językoznawcy w rodzimej szkole to nie tylko okazja do nauki, ale także do sentymentalnej podróży w przeszłość.
  1. Profesor Tomasz Piekot odwiedził Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach, gdzie przekazał swoją wiedzę na temat współczesnej polszczyzny.
  2. Wykład miał lekki i humorystyczny ton, co ułatwiło zrozumienie skomplikowanych zagadnień językowych.
  3. "Jesteśmy odpowiedzialni za kształt języka" – podkreśliła Ewa Grochowska, inicjatorka spotkania.
  4. Spotkanie zakończyło się rozmowami o szkolnych wspomnieniach i obietnicą dalszej współpracy.

Spotkanie z profesorem Tomaszem Piekotem, wybitnym badaczem języka i absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, było prawdziwym świętem dla miłośników słowa pisanego i mówionego. Profesor, znany z głębokiego zrozumienia dynamiki języka, podczas swojego wykładu nie tylko przekazał wiedzę, ale także zainspirował uczestników do refleksji nad roli języka w codziennym życiu.

Wykład, pełen anegdot i przykładów, pozwolił uczniom spojrzeć na polszczyznę z nowej perspektywy. Jak zauważyła Ewa Grochowska, inicjatorka spotkania, ważne jest, aby "uczyć się nie tylko sztuki posługiwania się językiem, ale także rozumienia jego bogactwa, różnorodności i dynamiki".

Emocjonalnym momentem spotkania było przemówienie profesora Piekota, który podkreślił, że jego wizyta w szkole to nie tylko naukowa misja, ale również podróż sentymentalna do miejsc, które kształtowały jego młodość. W kuluarach spotkania, profesor chętnie dzielił się wspomnieniami z czasów licealnych, co jeszcze bardziej zbliżyło go do słuchaczy.

Wydarzenie to nie tylko wzbogaciło uczniów wiedzą, ale także umocniło więź między pokoleniami uczącymi się i nauczającymi w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach. Profesor Piekot zadeklarował chęć dalszej współpracy, co jest obiecującą perspektywą dla przyszłych projektów edukacyjnych.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Świdnicy