Sprawdź trzeźwość w lokalnych komisariatach przed jazdą!
Przed wyruszeniem w drogę, upewnij się, że jesteś trzeźwy! W wielu lokalnych komisariatach policji dostępne są samoobsługowe alkomaty, które pozwolą Ci sprawdzić poziom alkoholu w organizmie.
  1. Alkomaty dostępne w lokalnych komisariatach.
  2. Prosta obsługa i bezpłatne badanie.
  3. Skutki jazdy po alkoholu.
  4. Reagowanie na nietrzeźwych kierowców.

Każdy kierowca powinien pamiętać, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu może wpłynąć na zdolność do prowadzenia pojazdu. Uczucie trzeźwości może być mylące, dlatego warto skorzystać z dostępnych alkomatów, aby upewnić się, że możemy bezpiecznie ruszyć w drogę.

Obsługa samoobsługowego alkomatu jest bardzo prosta i nie wymaga obecności policjanta. Wystarczy wyjąć jednorazową słomkę z podajnika, umieścić ją w alkomacie i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Wynik badania pokaże, czy poziom alkoholu w organizmie pozwala na prowadzenie pojazdu.

Ogólnodostępne alkomaty znajdują się w wielu miejscach, w tym w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, Komisariacie Policji w Strzegomiu, Komisariacie Policji w Jaworzynie oraz Posterunku Policji w Marcinowicach. Każdy może przyjść i bezpłatnie sprawdzić swoją trzeźwość.

Badanie alkomatem jest bezpłatne, a wynik może uratować życie – Twoje lub innych uczestników ruchu. Jeśli urządzenie wskaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu, kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem. Wynik powyżej 0,5‰ to stan nietrzeźwości, który jest już przestępstwem.

Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.

Nie ryzykuj – sprawdź swoją trzeźwość przed wyruszeniem w drogę i bądź odpowiedzialnym kierowcą. Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych jest najważniejsze.


Opierając się na: Policja Świdnica