Policja i Yanosik ruszają z akcją
Wakacyjne podróże to czas radości i relaksu, jednak bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem. W odpowiedzi na zwiększoną liczbę wyjazdów, Policja wraz z partnerami uruchamia ogólnopolską akcję mającą na celu promocję zapinania pasów bezpieczeństwa.

Inicjatywa "ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa" startuje na wakacje

Z początkiem wakacji, kiedy wielu z nas planuje rodzinne wyjazdy, Policja we współpracy z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., rozpoczęła ogólnopolską akcję pod hasłem "ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja potrwa od 21 czerwca do 1 września 2024 roku i ma na celu zwiększenie świadomości na temat konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży.

Znaczenie pasów bezpieczeństwa w samochodzie

Pasy bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych elementów ochronnych w samochodzie. Ich prawidłowe użytkowanie może uratować życie zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Jazda bez zapiętych pasów drastycznie zwiększa ryzyko poważnych obrażeń, nie tylko w przypadku wypadku, ale również podczas gwałtownego hamowania czy drobnej kolizji. Dlatego też, każdy z nas powinien bezwzględnie zapinać pasy, a dzieci przewozić w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Quiz w aplikacji Yanosik i kampania na ekranach LED

W ramach kampanii, w aplikacji Yanosik uruchomiony zostanie specjalny quiz z pytaniami dotyczącymi korzystania z pasów bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie ma na celu edukację kierowców i pasażerów na temat zasad i korzyści płynących z zapinania pasów. Dodatkowo, firma Screen Network S.A. będzie emitować spoty przypominające o konieczności zapinania pasów na ponad 20 tysiącach ekranów LED rozmieszczonych w całym kraju.

Wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna odpowiedzialność. Każdy z nas, jako kierowca czy pasażer, ma wpływ na to, jak bezpieczne są nasze podróże. Akcja "ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa" jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie, jak ważne jest zapinanie pasów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dbając o te podstawowe zasady, możemy znacząco poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach.


Wg inf z: KPP Świdnica