Muzyczna altana powraca: Koncerty w Parku Młodzieżowym co niedzielę od lipca
Muzyczna altana w naszym mieście ponownie ożyje dźwiękami! W każdą niedzielę lipca i sierpnia, Park Młodzieżowy stanie się sceną dla lokalnych artystów, którzy zaprezentują swoje talenty. Ta wyjątkowa inicjatywa, zainaugurowana w ubiegłym roku, przyciągnęła wielu miłośników muzyki i w tym roku zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco.

Inauguracja z "Wakacyjną miłością" w wykonaniu Studia Wokalnego KATHARSIS

7 lipca, punktualnie o 16:00, cykl koncertów otworzy występ Studia Wokalnego KATHARSIS zatytułowany "Wakacyjna miłość". Usłyszymy covery takich hitów jak „Love in the dark” Adele, „Back to black” Amy Winehouse oraz „Bądź moim natchnieniem” Andrzeja Zauchy. Studio Wokalne KATHARSIS, założone przez Tomasza Sochackiego, działa od 2004 roku i jest miejscem, gdzie dzieci, młodzież i dorośli rozwijają swoje muzyczne talenty. Uczniowie tego studia zdobywali nagrody na festiwalach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, a także występowali w programach takich jak „Mam talent” i „The Voice of Poland”.

DJ. DDM Grzegorz Godula - najstarszy DJ w mieście

14 lipca w altanie zagości DJ. DDM Grzegorz Godula. Rozpoczął swoją przygodę z DJ-ingiem prawie cztery dekady temu, a jego misja to nie tylko miksowanie muzyki, ale również odkrywanie i prezentowanie muzycznych perełek. Set #107, który zaprezentuje, będzie zawierał utwory klasycznych kompozytorów oraz znanych producentów gatunku deep house, a także liczne dźwięki podróży i charakterystyczne bity house.

Wybuchowa mieszanka głosów - zespół ARTYści

21 lipca w altanie wystąpi zespół ARTYści, składający się z siedmiu młodych wokalistów. Zespół powstał w Akademii Rozwoju Talentów w naszym mieście, a ich trenerką jest Iwona Kuśnierz. ARTYści tworzą energiczną grupę, która nie tylko koncertuje i nagrywa, ale przede wszystkim dobrze się bawi. W skład zespołu wchodzą Kinia Kusion, Livka Ordys, Karol Cajzer, Julka Czyż, Blanka Pierucka, Soffie oraz Wika Burek. 19 lipca odbędzie się premiera ich drugiego singla - „delulu”.

Powrót Studia Wokalnego KATHARSIS z koncertem "Z piosenką po Polsce"

28 lipca ponownie usłyszymy wokalistów Studia Wokalnego KATHARSIS. Tym razem zaprezentują oni koncert "Z piosenką po Polsce", w którym wykonają covery znanych polskich utworów, takich jak „Aleją gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena czy „Znam Cię na pamięć” Moniki Brodki.

Autorski projekt MIZIDAR - WYDŹWIĘKI

Sierpniowe koncerty rozpocznie Dariusz Miziarski, znany jako MIZIDAR, który zaprezentuje swój najnowszy autorski projekt muzyczny - WYDŹWIĘKI. 4 sierpnia usłyszymy fuzję klasycznych brzmień fortepianu i smyków z elektronicznymi padami oraz motorycznymi liniami melodycznymi, wzbogaconą subtelnymi sekcjami perkusyjnymi. MIZIDAR przedstawi wyrafinowaną mieszankę ambientu, chilloutu oraz neoklasycyzmu.

Trio wokalne DSW - różnorodność i pasja

11 sierpnia na scenie pojawi się trio wokalne DSW, w skład którego wchodzą Katarzyna Bakalarczyk, Iwona Kuśnierz i Aneta Leńska. Każda z nich na co dzień żyje w innym świecie, ale łączy je wspólna pasja do muzyki. Mają na koncie liczne sukcesy, w tym występ w koncercie "SuperPremiery" podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz ścisły półfinał Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.

Subtelne brzmienia FANKLUBu akustycznie

18 sierpnia zaprezentuje się FANKLUB w akustycznej odsłonie. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Małgorzata Szabunia oraz pianista i aranżer Maciej Janus wykonają autorskie piosenki w klimacie pop, funk i soul. Podczas koncertu nie zabraknie również znanych i lubianych coverów muzyki popularnej.

Finałowe występy młodych świdniczanek

Ostatnią niedzielę sierpnia zakończą występy czterech młodych świdniczanek: Róży Madej, Leny Szydłowskiej, Angeliny Warmuz i Weroniki Wąsowskiej. W ich wykonaniu usłyszymy covery polskich i zagranicznych utworów, takich jak "Stand by me" Ben E. Kinga, "Jeden moment" Pectus oraz "Palę w oknie" Mrozu.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej.


Według informacji z: Urząd Miejski Świdnica