Zapisy na 9. RST Półmaraton Świdnicki już trwają!
Wielkimi krokami zbliża się 9. RST Półmaraton Świdnicki, który odbędzie się 9 listopada. To wydarzenie, organizowane przez Fundację WroActiv oraz lokalne samorządy, przyciąga biegaczy z całego regionu. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami i dołączenia do tego wyjątkowego biegu!

Powrót na świdnicki Rynek: Start i meta półmaratonu

Po kilku latach przerwy, start 9. RST Półmaratonu Świdnickiego ponownie odbędzie się na świdnickim Rynku. To miejsce, które zawsze tętni życiem i jest pełne entuzjastycznych kibiców. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska podkreśla, że biegacze mogą liczyć na ogromne wsparcie ze strony lokalnych mieszkańców. „Propagujemy zdrowy tryb życia i zachęcamy do spędzania wolnego czasu czynnie i na świeżym powietrzu. Dziewiąta już edycja Półmaratonu Świdnickiego to doskonała ku temu okazja i jednocześnie ogromna promocja miasta” - mówi prezydent.

Zasady uczestnictwa i rejestracja

Rejestracja uczestników odbywa się online na stronie Półmaratonu Świdnickiego. W biegu głównym może wziąć udział maksymalnie 1300 osób, a w dodatkowym biegu „Dzika Piątka” - 250. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat do dnia biegu, czyli do 9 listopada 2024 roku. Pakiet podstawowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego wynosi 75 zł. Trasa biegu obejmuje około 21 kilometrów, prowadząc przez ulice Świdnicy oraz okoliczne miejscowości. Meta zlokalizowana będzie na stadionie OSIR.

Klasyfikacje i nagrody: Mistrzostwa i konkursy

Podczas półmaratonu rozegrane zostaną mistrzostwa w kilku kategoriach: mieszkańców powiatu świdnickiego, pracowników branży IT oraz klasyfikacja drużynowa. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników przewidziano nagrody pieniężne w klasyfikacji OPEN, a dla trójki zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych - nagrody rzeczowe. Ponadto, nagrody otrzymają również najszybsi zawodnicy w klasyfikacji mieszkańców powiatu świdnickiego oraz branży IT.

Biegi dla najmłodszych: Tradycja i nowości

W ramach Półmaratonu Świdnickiego, jak co roku, odbędą się także biegi dla dzieci na dystansach od 200 do 1200 metrów. Zawody te będą miały miejsce na stadionie sportowym w Świdnicy. Rejestracja na te biegi rozpocznie się we wrześniu, a limit uczestników wynosi 350 osób. To doskonała okazja dla najmłodszych, aby poczuć atmosferę dużej imprezy sportowej i spróbować swoich sił w rywalizacji.

Sportowe miasteczko i atrakcje dla kibiców

Podczas półmaratonu, jak co roku, zostanie przygotowane sportowe miasteczko przez LZS. W miasteczku będzie można wziąć udział w różnych konkurencjach, takich jak rzuty woreczkami, ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Organizatorzy i wolontariusze zadbają o bezpieczeństwo i dobrą zabawę dla wszystkich uczestników. Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy, zachęca do dołączania do Świdnickiej Drużyny Półmaratońskiej jako wolontariusze. „Czekamy na zgłoszenia wolontariuszy. Jeśli nie obce są wam nowe wyzwania, bądź macie już swoje doświadczenia i mielibyście ochotę je rozwinąć i w mocnej grupie pomóc stworzyć najlepszą imprezę sportową w Świdnicy, to bardzo serdecznie zapraszamy – takich ludzi potrzebujemy” - mówi Werner.

Konkursy kibicowania: Kreatywność na najwyższym poziomie

Tradycyjnym elementem półmaratonu będą konkursy na najlepsze kibicowanie, skierowane do szkół podstawowych oraz grup nieformalnych. Warto już teraz zacząć przygotowania i zaskoczyć organizatorów swoją kreatywnością. Patrząc na ubiegłorocznych uczestników, do zwycięstwa potrzebna będzie nie lada wyobraźnia i innowacyjne pomysły.

Szczegółowe informacje dotyczące 9. RST Półmaratonu Świdnickiego można znaleźć na stronie internetowej Półmaratonu oraz na Facebooku. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do aktywnego spędzenia czasu i promowania zdrowego stylu życia!


Według informacji z: Urząd Miejski