Umowa na budowę ulicy Sudeckiej i dróg Osiedla Pogodnego podpisana
Świdnica podjęła kolejny krok w rozwoju swojej infrastruktury drogowej. Podpisano umowę z wykonawcą, który zrealizuje ambitny projekt budowy ulicy Sudeckiej oraz dróg na Osiedlu Pogodnym. Inwestycja ta, warta blisko 21 milionów złotych, ma być gotowa do listopada 2025 roku.

Podpisanie umowy z firmą HYPMAR Sp. z o.o. na realizację projektu

W wyniku przeprowadzonego przetargu, firma HYPMAR Sp. z o.o. z Modlęcina została wybrana do realizacji rozbudowy infrastruktury drogowej w Świdnicy. Umowa, której wartość wynosi 20 990 121,38 złotych, obejmuje szereg prac mających na celu poprawę jakości dróg w mieście.

Planowane prace na ulicy Sudeckiej

Na ulicy Sudeckiej już teraz można zauważyć postępy prac. Zrealizowano tam sieć wodno-kanalizacyjną oraz częściowo podbudowę głównego przebiegu drogi. W ramach drugiego etapu inwestycji przewidziano budowę kilku istotnych elementów. Powstaną m.in. sięgacze ulicy Sudeckiej, kolektor deszczowy, który będzie odprowadzał wody z całego osiedla do rzeki Piławy, a także warstwy bitumiczne jezdni. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, zatok postojowych oraz energooszczędnego oświetlenia. Całość zostanie uzupełniona o zagospodarowanie terenów zielonych, co dodatkowo poprawi estetykę okolicy.

Rozbudowa infrastruktury na Osiedlu Pogodnym

Również Osiedle Pogodne skorzysta na tej inwestycji. Planowane jest tam wybudowanie nowych jezdni, chodników, zatok postojowych oraz zjazdów. Wszystkie te elementy będą wyposażone w pełne uzbrojenie techniczne, w tym kanalizację deszczową i oświetlenie. Dzięki temu mieszkańcy osiedla zyskają nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i bezpieczniejsze drogi.

Finansowanie projektu

Warto przypomnieć, że miasto otrzymało znaczące wsparcie finansowe na realizację tego zadania. Blisko 20 milionów złotych pochodzi z siódmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki temu bezzwrotnemu dofinansowaniu, które pokrywa 98 procent kosztów inwestycji, projekt może być realizowany bez obciążania budżetu miasta.

Realizacja tego projektu to ważny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w Świdnicy. Dzięki nowym drogom, chodnikom i ścieżkom rowerowym, mieszkańcy będą mogli cieszyć się lepszą jakością życia i większym komfortem poruszania się po swoim mieście.


Wg inf z: UM Świdnica