Bezpieczni na drodze ważne zasady dla seniorów z KPP Świdnica!

Już wkrótce będziemy obchodzić wyjątkowe Święto Babci i Dziadka! To doskonała okazja, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych bliskich na drogach.
- Bezpieczne drogi dla seniorów w Krakowie
- Statystyki niepokoją seniorzy wciąż narażeni na wypadki
Bezpieczne drogi dla seniorów w Krakowie
W dniu 21 i 22 stycznia, z okazji Święta Babci i Dziadka, warto przypomnieć sobie, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po ulicach. Wnuczkowie mogą wykorzystać ten czas, aby rozmawiać z dziadkami o zasadach ruchu drogowego oraz o tym, jak dbać o swoje zdrowie i życie podczas codziennych spacerów. Noszenie elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku, to kluczowy aspekt, który może uratować życie.
Statystyki niepokoją seniorzy wciąż narażeni na wypadki
Z danych policyjnych wynika, że seniorzy są grupą szczególnie narażoną na wypadki drogowe. W 2024 roku odnotowano aż 7927 wypadków z ich udziałem, a 606 osób straciło życie. To alarmujące statystyki, które powinny skłonić nas do działania. Warto poświęcić chwilę na rozmowę z bliskimi o tym, jak unikać niebezpieczeństw na drodze.
Pamiętajmy, że najcenniejszym prezentem dla naszych dziadków jest czas spędzony razem oraz troska o ich bezpieczeństwo. Niech te święta będą nie tylko radosne, ale także pełne refleksji nad tym, jak dbać o siebie nawzajem!
Ostatnie Artykuły

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Świdnicy. Trwa nabór do OIK

Debiut z Żarowa trafi do biblioteki. Aleksandra Ziają opowie o swojej książce

Darmowe szkolenia i certyfikat dla NGO. Rusza nowy nabór

Ceramika, kwiaty i muzyka - Świdnica pokazała eko-sztukę

Defibrylatory już trafiają do gminy. Będą w sołectwach i przy dworcu

Lodówka społeczna w nowym miejscu. W Żarowie działa już całą dobę

W Żarowie rodzinny rajd i biało-czerwone rowery. Trasa ma 10 kilometrów

Zestaw 2026 wraca do Świdnicy i znów rozgrzeje fotograficzną scenę

Konkurs trębaczy myśliwskich wraca do Świdnicy. Będzie parada i nagrody

Młodzież ze Strzegomia i Niemiec szukała wspólnego języka

Teatr wejdzie do szkoły. Uczniowie z Jaworzyny Śląskiej dostaną więcej niż spektakl

Myślała, że pomaga siostrze - kod BLIK kosztował ją blisko 1000 zł

Świdnica znów zamieni się w plan zdjęciowy - wraca 35. Fotomaraton

