Młodzi strażacy pokazali szybkość i precyzję na halowych zawodach

**W sobotę 24 stycznia hala sportowa w Jaworzynie Śląskiej wypełniła się energią i dopingiem – młodzieżowe drużyny ochotniczych straży pożarnych zmierzyły się w szeregu zadań sprawnościowych. Konkurs zdecydowanie nie przypominał treningu: były głośne brawa, napięcie przed każdym startem i widoczna duma opiekunów. To wydarzenie pokazało, że w gminie rodzi się nowe pokolenie zaangażowanych ochotników.
- Chwile rywalizacji podczas halowych gminnych zawodów strażackich
- Nagrody i klasyfikacja - kto stanął na podium w Jaworzynie Śląskiej
Chwile rywalizacji podczas halowych gminnych zawodów strażackich
Zawody zgromadziły młodzież z kilku jednostek, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewcząt oraz chłopców i drużyn mieszanych. Organizacja przebiegała sprawnie, a poszczególne konkurencje wymagały nie tylko szybkości, lecz także precyzji i współpracy zespołowej. W trakcie imprezy pojawiały się momenty napięcia, a także radości po udanych przejściach toru.
“Te zawody to nie tylko wspólnie spędzony czas, ale przede wszystkim prezentacja waszych umiejętności. Mam nadzieję, jest to także okazja do dobrej zabawy”
- mówił burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.
Medale i puchary wręczali przedstawiciele gminy i organizatorzy: burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela oraz prezes zarządu oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPRP w Jaworzynie Śląskiej Józef Kogut.
Nagrody i klasyfikacja - kto stanął na podium w Jaworzynie Śląskiej
Wyniki ułożone były według kategorii. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i medalami, a pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia za zaangażowanie. Oto podium obu grup:
- Kategoria dziewcząt:
- I miejsce - OSP Jaworzyna Śląska
- II miejsce - OSP Nowice 2
- Kategoria chłopców / drużyn mieszanych:
- I miejsce - Bolesławice
- II miejsce - OSP Jaworzyna Śląska 2
- III miejsce - OSP Nowice
Publiczność nagradzała najlepszych brawami, a opiekunowie podkreślali, że zawody są ważnym elementem szkolenia młodzieży strażackiej.
Wydarzenie pokazało, że rywalizacja sportowa może łączyć zabawę z poważnym przygotowaniem do służby. Treningi i zawody sprzyjają budowaniu umiejętności technicznych, ale też dyscypliny i pracy zespołowej — cech kluczowych w pracy ochotnika. Dla gminy to okazja, by obserwować rozwój młodych adeptów i docenić wkład lokalnych jednostek w bezpieczeństwo oraz integrację społeczności.
na podstawie: Gmina Jaworzyna Śląska.
Ostatnie Artykuły

Dwa BMW, dwa mandaty i utrata praw jazdy na ulicach Świdnicy

Nerwowa jazda Oplem w Żarowie. 33-latek wpadł po kontroli policji

Na Piątce w Strzegomiu zwolniono ruch. To dopiero pierwszy krok

Dwa srebra w Dobromierzu i mocny finisz kolarzy z Jaworzyny Śląskiej

Szkolne pomysły na ekologię docenione w Strzegomiu po konkursie Eneris ECU

Nowa droga do Misia Uszatka domyka remont przedszkola

Delegacja ze Strzegomia pokazała w Znojmie smaki i muzykę

Fałszywa reklama wciągnęła 77-latka z powiatu świdnickiego i zabrała ponad 30 tys. zł

Lego Spike Prime wraca do Świdnicy - biblioteka znów stawia na młodych konstruktorów

Świdnickie boisko OSiR po modernizacji. Blisko milion z ministerstwa

Szkolna sala w Starym Jaworowie zamieniła się w małą Europę

Ferie zimowe 2027 na Dolnym Śląsku. Uczniowie rozpoczną przerwę już w styczniu

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy - kontakt, godziny, zapisy

Urząd Skarbowy w Świdnicy - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy - bilety, godziny, wystawy stałe i dojazd
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy - oferta, zapisy, kontakt
- Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji - kontakt, obiekty, cenniki i godziny
- Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Świdnicy - kontakt, godziny, rejestracja zwierząt
- Biuro Powiatowe ARiMR w Świdnicy - kontakt, infolinia, zakres spraw
