2 kwietnia, w sali narad Starostwa Powiatowego w Świdnicy, odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 

W spotkaniu udział wzięli Starosta i Wicestarosta Świdnicki, Wójtowie i Burmistrzowie - przedstawiciele gmin wchodzących w skład Powiatu Świdnickiego, zarządcy dróg gminnych, przedstawiciele Policji, Staży Gminnych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. 

Tematem posiedzenia był stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Powiecie Świdnickim w roku 2018. Na posiedzeniu wypracowany został nowy program działania na lata 2019/2020 uwzględniający realizację zadań w trzech podstawowych filarach, takich jak: bezpieczne drogi, bezpieczny pojazd, bezpieczny człowiek. Podjęte działania mają wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

   

   

   

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.