Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, wspólnie z prokuratorem, pracowali w niedzielę na miejscu wypadku do którego doszło na terenie powiatu świdnickiego, w wyniku którego śmierć poniósł 45-letni motocyklista. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności i przyczynę tego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach wypadku, w którym udział brał 45-letni kierujący motocyklem marki Suzuki oraz 29-letni kierujący samochodem marki Fiat Punto doszło w niedzielę około godz. 17 na drodze powiatowej 2931D między miejscowościami Jaworzyna Śląska a Czechy . Kierujący motocyklem w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu.
 
Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat Punto był trzeźwy.
 
Na miejscu wszystkie czynności wykonano pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Świdnicy oraz z udziałem biegłego sądowego z zakresu zdarzeń drogowych.
 
Świdniccy Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg. 
 
Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów.  Nie powinno jednak przy tym zabraknąć zdrowego rozsądku, rozwagi podczas poruszania się po drogach oraz uprawnień. 
 
Pamiętajmy, wiele zależy od nas samych - prawidłowa jazda, zgodna z przepisami prawa na pewno przyczyni się do bezpieczeństwa naszego i pozostałych uczestników ruchu. 
Warto pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami drogi. Umiejętność przewidywania różnych zdarzeń losowych  może im zapobiec. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
st. sierż. Magdalena Ząbek