Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Prewencyjne spotkania funkcjonariuszy świdnickiej komendy z najmłodszymi a także i młodzieżą to miły obowiązek wpisany w codzienną służbę. Policjant Wydziału Prewencji świdnickiej komendy st. sierż. Marek Furgała spotkał się z przedszkolakami. Spotkanie realizowane było w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą wpisały się już w codzienną służbę świdnickich funkcjonariuszy. Spotkania takie są tym bardziej miłe, kiedy odbiorcami są najmłodsi.
 
Policjanci w czasie takich wizyt rozmawiają z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.
 Najmłodsi mają okazję zapoznać się z wizerunkiem policjanta, zobaczyć i przymierzyć wyposażenie funkcjonariuszy. 
 
4 czerwca br. st. sierż. Marek Furgała wraz z Komisarzem Lwem – maskotką świdnickiej komendy spotkali się w Publicznym Przedszkolu Niezapominajka w Świebodzicach z przedszkolakami. W czasie wizyty najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, ale też jak bezpiecznie się kąpać i czego unikać w czasie letniego wypoczynku.  St. sierż Marek Furgała przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, rozmawiał również z przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach w domu, na placu zabaw czy podwórku.
Policjant oraz Komisarz Lew przypomnieli także nr alarmowe służb ratowniczych oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.
 
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

Powiązane wiadomości