Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Brazylia jest największym państwem Ameryki Południowej i jednym z najbardziej zróżnicowanych miejsc na świecie. Znaleźć tam można niemal wszystko - ogromną różnorodność etniczną i kulturową, wspaniałe plaże, lasy tropikalne, interesujące zabytki i miejsca rozrywki. Co roku kraj ten odwiedza bardzo wielu turystów, którzy spragnieni są gorącego klimatu i fantastycznych atrakcji. Co warto zobaczyć i przeżyć w Brazylii?

Niezwykłe miasta, malownicze krajobrazy i gorąca atmosfera - przedstawiamy Brazylię

Wspaniałe Rio de Janeiro

Przez wielu nazywane jest Cidade Maravilhosa - wspaniałym miastem. I bez wątpienia zasługuje na ten tytuł - wielość atrakcji, jakie można w nim znaleźć, jest bowiem oszałamiająca. W przypadku kraju takiego jak Brazylia oferty biur podróży, choć dość zróżnicowane, niemal nigdy nie pomijają Rio de Janeiro - po prostu trzeba je odwiedzić! Jakie miejsca są szczególnie popularne wśród turystów? Na pewno góra Corcovado, na której szczycie znajduje się ogromny, bo mierzący aż 38 metrów pomnik Chrystusa Odkupiciela. Na szczyt można dostać się na piechotę lub specjalną windą - warto skorzystać z którejś z tych możliwości, gdyż panorama miasta rozciągająca się spod rzeźby jest naprawdę piękna. Do innych ciekawych miejsc w Rio de Janeiro należy między innymi klimatyczna dzielnica Santa Teresa, którą ze względu na jej niezwykły urok upodobali sobie artyści, a także ogromny stadion Maracanã. Wielbiciele pięknych krajobrazów powinni udać się także na tak zwaną Głowę Cukru - górę, z której szczytu, podobnie jak z Corcovado, da się podziwiać miejski pejzaż.

Rajskie plaże

Opisując Brazylię i Rio de Janeiro, nie sposób nie wspomnieć o słynnych plażach, na których można wypoczywać, zażywać kąpieli słonecznych i po prostu świetnie się bawić. Chyba najbardziej znaną dzielnicą jest Copacabana, której linia brzegowa rozciąga się aż na około 4 kilometry. Warto też zajrzeć na Ipanemę, którą upodobali sobie zwłaszcza miłośnicy surfingu. Obie plaże zachwycają pięknem i są znakomicie dostosowane do potrzeb turystów, toczy się też przy nich bogate życie towarzyskie. Znajdują się tam liczne restauracje i puby, łatwo można też trafić na dyskoteki i luksusowe kluby. To istny raj dla miłośników słońca, zabawy i wodnego szaleństwa!

Wielki karnawał

W kraju takim jak Brazylia karnawał w Rio de Janeiro jest wielkim i wyczekiwanym przez cały rok wydarzeniem. Zaczyna się na cztery dni przed Środą Popielcową i jest obchodzony wyjątkowo hucznie. Jego nieodłącznymi elementami są parady szkół samby na sambodromach, żywiołowe tańce i karnawałowe bloki uliczne. Wzięcie udziału w takim wydarzeniu może być niezapomnianym przeżyciem - jeśli więc ma się taką możliwość, warto tego doświadczyć. Zdolni tancerze w pięknych, kolorowych strojach, porywająca muzyka, niesamowita atmosfera i rewelacyjna zabawa - z pewnością jest to coś, czego warto zakosztować.

Klimatyczne Salvador

Salvador to miasto, które kiedyś było stolicą Brazylii, a współcześnie stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym kraju. Na uwagę zasługują tam przede wszystkim piękne zabytki kolonialne - dzielnica Pelourinho, Pałac Rio Branco, a także Kościół Franciszkanów, w którym znajduje się bardzo duża kolekcja tak zwanych azulejos - pięknie malowanych płytek, na których ukazane są między innymi sceny historyczne i mitologiczne. Salvador zachwyca historyczną atmosferą, krętymi, brukowanymi uliczkami i niezwykle urokliwą architekturą. To także wymarzone miejsce dla osób ceniących sobie różnorodność - tradycyjna kuchnia, taniec czy rękodzieło są tam efektem wymieszania się wielu kultur i zwyczajów - poznawanie ich może być zatem cennym i fascynującym doświadczeniem.

Malowniczy Park Narodowy Iguazú

Wielbiciele zapierających dech w piersiach krajobrazów i cudów natury z pewnością zechcą odwiedzić wodospady Iguaçu. Znajdują się one na terenie leżącego na granicy brazylijsko-argentyńskiej parku narodowego i są jednymi z najbardziej efektownych kaskad wodnych na świecie. Spływają z różnych wysokości i są niezwykle malownicze - zwłaszcza w promieniach słońca, kiedy w ich pobliżu tworzą się śliczne tęcze. Największym wodospadem Iguaçu jest Diabelska Gardziel, która ma aż 82 metry wysokości. Co ciekawe, znajduje się ona dokładnie na granicy między Brazylią a Argentyną. Na terenie Parku Narodowego Iguazú istnieją specjalnie wyznaczone szlaki turystyczne. Wędrując nimi, można dobrze poznać charakter tego miejsca i obserwować piękno kaskad wodnych z wielu perspektyw. Wodospady Iguaçu doskonale prezentują się również w obiektywie aparatu - zdjęcia wykonane z różnych pomostów i tarasów widokowych mogą stanowić wspaniałą pamiątkę z wyjazdu.

Opisane wyżej przestrzenie i wydarzenia to tylko niektóre z najciekawszych atrakcji turystycznych Brazylii. Wśród innych godnych uwagi miejsc można wymienić między innymi często niedocenianą, ale niezwykle interesującą stolicę tego kraju - Brasílię, jak również umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO archipelag Fernando de Noronha. Wszystkie wymienione tu przykłady ukazują jednak piękno i różnorodność tego fascynującego państwa. Zachwycające krajobrazy miejskie i naturalne, ogromne piaszczyste plaże, zabytkowa architektura, wielość kultur i zwyczajów, a także huczne zabawy - wszystko to przyciąga turystów z całego świata i sprawia, że Brazylia jest niewątpliwie krajem wartym odwiedzenia.