Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

4 dni i 4 zatrzymane prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości. 113 km/h i trzy razy 102 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się czterech kierujących zatrzymanych w ciągu czterech dni przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. ŚWIDNICCY POLICJANCI kolejny raz APELUJĄ o ZACHOWANIE ROZWAGI na DRODZE i BEZWZGLĘDNE STOSOWANIE się do OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują…….  Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach,  tłumaczą, że śpieszą się po dzieci….. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. 
Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy.
 
Wystarczyły cztery dni, aby czterech kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.
 
Niechlubnym rekordzistą okazał  się 39-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego  zatrzymany  na terenie gminy Świdnica 24 lutego br. w związku z przekroczeniem  dozwolonej prędkości o 63 km/h. Mężczyzna  kierując samochodem osobowym marki  Volvo na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 113 km/h, czyli jechał aż o 63 km/h za szybko. 
 
Mundurowi wszystkim czterem kierującym zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. 
Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze ukarali kierujących zgodnie z taryfikatorem.
 
Świdniccy policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. szt. Magdalena Ząbek