Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Funkcjonariusz świdnickiej komendy mł. asp. Paweł Szląskiewicz wraz z psem służbowym o imieniu"Krzem" odwiedzili uczniów klasy 3C Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Galla Anonima w Świdnicy. Prezentacja umiejętności czworonogiego funkcjonariusza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a przy wspaniałej zabawie najmłodsi dowiedzieli się min. jak zachować się w sytuacji gdy zaatakuje pies.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy w klasie  3C  pojawili się nietypowi goście funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy mł. asp. Paweł Szląskiewicz   i jego pies służbowy „Krzem”.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się  min. na czym polega praca przewodnika psa służbowego, jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Policjant przypomniał najmłodszym  jak zachowywać się w sytuacji gdy zaatakuje ich groźny pies.
 
Jednak na tym spotkaniu największą „gwiazdą” był „Krzem” pies patrolowo-tropiący, który pod kierownictwem swojego opiekuna zaprezentował swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się, jak pies reaguje na komendy policjanta.
 
Spotkanie dla dzieci było bardzo atrakcyjne, gdyż miały okazję zobaczyć nieco innego funkcjonariusza policji- psa. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż.szt. Magdalena Ząbek 

 

Powiązane wiadomości