Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających.

28 lipca br. policjanci ,Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując  rejon gminy Jaworzyna Śląska  około 21.00  zauważyli samochód osobowy marki VW. Pojazdem tym  poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. 
Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący - 27-letni  mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.  Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. 
 
Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.
 
Przypomnijmy.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica 
sierż. szt. Magdalena Ząbek