Świdnica zmierza po dotacje na termomodernizację budynków komunalnych
Termomodernizacja budynków komunalnych nabiera tempa – znamy szczegóły!

W ramach poprawy efektywności energetycznej i komfortu mieszkańców, Miejski Zarząd Nieruchomości intensyfikuje prace nad termomodernizacją obiektów należących do gminy. Wnioski o dofinansowanie projektów już przeszły pierwszy etap oceny.

  1. W lipcu złożono wnioski o dotacje na termomodernizację dziewięciu budynków.
  2. W grudniu zatwierdzono formalną poprawność wniosków, które przeszły do drugiego etapu oceny.
  3. Planowane prace obejmują docieplenie, wymianę okien i instalacji, a także remonty źródeł ciepła.
  4. Łączny koszt inwestycji to ponad 9 milionów złotych, z możliwością uzyskania dofinansowania na poziomie około 7,3 miliona złotych.

Prace modernizacyjne mają objąć budynki przy ulicach Kraszowicka, Mikołaja Kopernika, pl. Ludowy, Fryderyka Chopina, Garbarska i Gdyńska, co znacząco wpłynie na obniżenie kosztów utrzymania mieszkań i poprawę standardów życia mieszkańców. Wszystkie działania są zaplanowane tak, aby minimalizować dyskomfort związany z prowadzonymi pracami.

Dodatkowo, Miejski Zarząd Nieruchomości już przygotowuje się do kolejnego etapu modernizacji, planując składanie wniosków na przyszły rok. Tym razem inwestycje mają dotyczyć budynków przy ulicach Piekarska i Pułaskiego oraz placu 1000-lecia, z szacowanym budżetem na poziomie 10 milionów złotych.

Zarówno mieszkańcy, jak i lokalne władze mają nadzieję, że te kroki przyczynią się do znacznego podniesienia jakości życia w mieście oraz przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności naszej gminy jako miejsca przyjaznego dla środowiska i mieszkańców.


Na podst. Urząd Miejski w Świdnicy