Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Wielu funkcjonariuszy z rożnych formacji strzeże bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej. Wśród nich nie mogło zabraknąć policjantów Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy już od kilku tygodni obecni są na Podlasiu. Świdniccy policjanci jednak na tym nie poprzestają i na terenie powiatu prowadzą szczegółowe kontrole aut mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów.

Funkcjonariusze z całej Polski już od kilku tygodni strzegą naszej wschodniej granicy.

Wśród wielu służb w rejonie granicy z Białorusią nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy wspólnie z innymi funkcjonariuszami mają jeden cel „BEZPIECZEŃSTWO” nie tylko mieszkańców regionu , ale też mieszkańców całej Polski. Ich zaangażowanie i poświęcenie, ale i profesjonalizm przekładają się na wysoką jakość pełnionych służb. Świdniccy policjanci jednak nie poprzestają tylko na tym. Na terenie powiatu prowadzą też kontrole aut mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów.

W dniu 24 listopada br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej przeprowadzili wzmożone działania mające na celu ujawnianie przypadków nielegalnego przekraczania granicy. Mundurowi prowadzili szczegółowe kontrole aut mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów oraz sprawdzali przestrzenie ładunkowe busów i naczepy samochodów ciężarowych, które coraz częściej wykorzystywane są przewozu takich osób.

W ramach tych działań kontroli poddano kilkadziesiąt pojazdów min. ciężarowych, dostawczych, typu bus oraz pojazd specjalistyczny w postaci karetki pogotowia. Podjęte działania nie doprowadziły do ujawniania osób nielegalnie przebywających na terenie Polski, ale pozwoliły na wyegzekwowanie szeregu norm z zakresu prawa o ruchu drogowym.

Ze względu na sytuację w kraju związaną z próbami nielegalnego przekraczania granicy przez imigrantów, policjanci nadal będą prowadzić takie działania na drogach powiatu świdnickiego.

Świdniccy policjanci, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców powiatu o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi o ten proceder osobami.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek