Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Skuteczne sposoby na zmniejszenie nosa

Zadowalający wygląd to dla wielu kobiet i mężczyzn priorytet. Nie na wszystko w swoim wyglądzie mamy wpływ; są kwestie, których nie zatuszujemy odpowiednim makijażem. Duży czy niezbyt kształtny nos to dla wielu osób powód ogromnych kompleksów. Czasami warto zastanowić się nad operacją plastyczną, która pozwoli nam poczuć się lepiej.

  • Zmniejszenie nosa w klinice chirurgii plastycznej
  • Inne sposoby na pomniejszenie nosa
  • Czy chirurgiczne zmniejszenie nosa boli?

Zmniejszenie nosa w klinice chirurgii plastycznej

Kształt nosa nadaje niejako rys całej naszej twarzy. Nie musimy się przejmować, jeśli nasz nos jest niewielki i zgrabny, jednak w przypadku, w którym jego kształt jest niestandardowy, wiele osób decyduje się na pomoc kliniki chirurgii plastycznej. Na czym polega ów zabieg? W skrócie, jest to dostosowanie kształtu nosa do oczekiwań klienta. Zabieg często wiąże się z wycięciem chrząstki nosowej i łamaniem kości. Brzmi to nieco przerażająco, jednak warto mieć świadomość, że kliniki mają swoje metody, dzięki którym klient nie odczuwa bólu. Zmniejszenie nosa wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym (clinicforyou.pl), co jest dla klienta bardzo komfortowe. Operacja polegająca na zmniejszeniu nosa może sprawić, że wokół będzie sporo krwi, więc znieczulenie ogólne jest wskazane, jednak nie stosuje się go przy wszystkich operacjach nosa.

Inne sposoby na pomniejszenie nosa

Nie zawsze zmniejszenie nosa za pomocą chirurgicznej ingerencji jest konieczne. Oczywiście, jeśli nos faktycznie jest za duży, należy wykonać operację, często stosuje się jednak tak zwaną niechirurgiczną korektę nosa, która sprawia, że zmienia się po prostu jego kształt. Dzieje się tak za sprawą kwasu hialuronowego, wstrzkiwanego w tkankę nosa. Zabieg ten nie daje efektów na stałe, jednak wraz z wypełnieniem niektórych ubytków może sprawić, że optycznie nos będzie wydawał się mniejszy.

Często stosowaną metodą optycznego pomniejszenia nosa jest zmiana jego kształtu za pomocą odpowiedniego makijażu. Takie sztuczki są możliwe, jeśli użyjemy różnych odcieni fluidu oraz cieni i przekierujemy akcent na inne szczegóły twarzy, które nieco odwrócą uwagę od źródła kompleksów.

Czy chirurgiczne zmniejszenie nosa boli?

Ponieważ chirurgiczne zmniejszenie nosa to ingerencja w tkankę, a często również kość nosa, jest to dość poważna operacja. Zabieg musi więc wykonywany być na znieczuleniu. Podczas samej operacji nie powinniśmy więc nic czuć, jednak warto mieć świadomość, że samo znieczulenie z czasem mija i po zabiegu możemy przez pewien czas odczuwać ból. Ważne jest, aby w tym czasie nie wykonywać gwałtownych ćwiczeń i w miarę możliwości się oszczędzać. Przez pierwsze 10 -12 dni należy nosić opatrunek w postaci plastra i części podtrzymującej kość, wykonanej najczęściej z gipsu. Szwy, które zakładane są podczas operacji, najczęściej są rozpuszczalne i same znikają po pewnym czasie.