Przewodnik po tlenoterapii dla lepszego snu i lepszej jakości życia

Terapia tlenowa jest stosowana od lat w celu pomocy osobom cierpiącym na bezdech senny. Jest również stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) i innych chorób układu oddechowego. Za pomocą tlenoterapii ludzie mogą uzyskać lepszy sen i lepszą jakość życia.

Co to jest tlenoterapia?

Terapia tlenowa dostępna w Nowa Ortopedia ma wiele zalet, które nie ograniczają się tylko do lepszego oddychania i jakości życia pacjentów z chorobami układu oddechowego. Może być również stosowany w leczeniu innych schorzeń, takich jak zawał serca, udar, oparzenia, cukrzyca, choroba wysokościowa i inne.

Najważniejszą korzyścią terapii tlenowej jest to, że może ona pomóc w pozbyciu się dwutlenku węgla we krwi, który powoduje zmęczenie. Oznacza to, że osoby, które odczuwają zmęczenie z powodu słabego krążenia krwi, odnajdą ulgę stosując terapię tlenową.

Najważniejsze korzyści z sesji tlenoterapii

Terapia tlenowa zapewnia wiele korzyści osobom, które mają problemy zdrowotne. Jest to bezpieczny i naturalny sposób na uzdrowienie organizmu. Najważniejsze korzyści z sesji tlenoterapii to:

  • Poprawa układu odpornościowego
  • detoksykacja organizmu
  • Zmniejszenie stanu zapalnego
  • Poprawa krążenia krwi
  • Pomoc przy problemach z oddychaniem
  • Promowanie relaksu
  • Zapobieganie uszkodzeniom powodowanym przez wolne rodniki

Terapia tlenowa to proces, który polega na wykorzystaniu tlenu do poprawy zdrowia. Jest to forma hiperbarii tlenowej, która polega na oddychaniu czystym tlenem w zamkniętej przestrzeni.

Co należy wiedzieć przed pierwszą sesją tlenoterapii

Wiele osób cierpi na przewlekłe problemy z oddychaniem. Szacuje się, że liczba osób z takimi problemami na całym świecie wynosi około 300 milionów. Choroby układu oddechowego są trzecią najczęstszą przyczyną zgonów na świecie.

Pierwszym krokiem do uzyskania leczenia problemów oddechowych jest wizyta u lekarza i postawienie diagnozy. Następnym krokiem będzie wizyta u pulmonologa i uzyskanie opinii, jaki rodzaj leczenia będzie dla Ciebie najlepszy.

Terapia tlenowa jest jednym z zabiegów, które może przepisać lekarz lub pulmonolog, który polega na oddychaniu czystym tlenem przez maskę lub kaniule do nosa przez co najmniej 15 minut na sesję.