Kalkulator OC - czym się kierować przy jego wyborze?

Ceny ubezpieczeń rosną z roku na rok. Różnica w koszcie polisy w dwóch różnych agencjach ubezpieczeniowych może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że oszczędni kierowcy sięgają po możliwości porównywarek za pośrednictwem których są w stanie znaleźć najtańszą opcję. Czy więc kierować przy wyborze dobrego kalkulatora OC, który pozwoli nam zestawić oferty z wielu firm? Podpowiadamy.

Kalkulator OC w formie szczegółowego formularza

Wybierając kalkulator OC należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to czy umożliwia on wyliczenie realnej stawki ubezpieczenia dla konkretnego modelu auta i uwzględnia również informacje o właścicielu pojazdu. Wprowadzenie szczegółowych danych pozwala uzyskać szczegółową wycenę polisy. W porównaniu do niskiej jakości kalkulatorów OC, gdzie bez podawania danych osobowych otrzymamy jedynie przybliżoną cenę. Może ona jednak w wielu przypadkach znacznie odbiegać od tego co otrzymamy w momencie skorzystania z oferty konkretnego ubezpieczyciela. Nie ma więc sensu tracić czasu na orientacyjne koszty OC.

Najlepszy kalkulator bierze pod uwagę wszystkie czynniki i parametry, które wpływają na ostateczną cenę jaką musi zapłacić kierowca. Tym bardziej, że po uzyskaniu wyników jesteśmy w stanie natychmiastowo dokonać zakupu wybranego przez nas ubezpieczenia. Można to zrobić zarówno online, jak i skorzystać z przygotowanej wyceny, aby zapłacić OC w wybranej przez nas placówce.

Kalkulator OC uwzględniający nawet małe firmy

Na polskim rynku działa duża liczba firm, które oferują ubezpieczenia OC. Warto wiedzieć, że wszystkie polisy muszą spełniać określone wymogi prawne pod względem zakresu ochrony. Wybierając więc dowolną ofertę możemy mieć pewność, że spełniliśmy wymagany prawem obowiązek posiadania niezbędnego ubezpieczenia. Dlatego wielu kierowców kieruje się głównie ceną. W wielu przypadkach najkorzystniejszą ofertę pod tym kątem mogą zaoferować małe przedsiębiorstwa. Aby mieć realny wgląd w najlepsze cenowo oferty należy korzystać z kalkulatorów i porównywarek w których znajdują się oferty zarówno dużych agencji, jak i niewielkich firm.

Przejrzysty i intuicyjny kalkulator OC

Kalkulator OC powinien być łatwy w użytku. Nie powinniśmy tracić niepotrzebnie czasu na wprowadzanie danych. Dużą rolę pod tym względem odgrywa przede wszystkim przejrzystość interfejsu oraz szybki dostęp do instrukcji oraz pomocy. W dobrym kalkulatorze OC możemy także skorzystać z czatu online, aby porozmawiać z konsultantem albo zadzwonić na podany tam numer, aby uzyskać kompleksowe wsparcie telefoniczne przy obliczaniu składki.