Świdniccy policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że funkcjonariusze dbający o bezpieczeństwo uczestników ruchu nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego i bagatelizują zasady obowiązujące wobec innych. Wciąż nadmierna prędkość jest częstą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego wielu kierowców traci swoje prawo jazdy, gdy w terenie zabudowanym jedzie zbyt szybko, o czym wczoraj przekonał się 29-letni kierujący poruszający się drogami Świdnicy z nadmierną prędkością. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze - KIEROWCY NOGA Z GAZU!

Pamietajmy! Bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy głównie od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze. Poza przepisami niezwykle ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych użytkowników dróg. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi lekceważący obowiązujące przepisy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową, przekonał się o tym wczoraj kolejny kierowca.

03 października po godzinie 07.30 na terenie Świdnicy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył prędkość. 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Ford, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 125 km/h( przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h).

Za tak znaczne przekroczenie prędkości na kierowcę nałożony został mandat w wysokości 2500 zł., a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek