W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur, świdniccy policjanci sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych oraz tych pozostających w trudnej sytuacji życiowej, które są szczególnie narażone na negatywny wpływ trudnych warunków atmosferycznych. Szczególnie w okresie chłodów, każdego kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją. Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.

Przed nami okres niskich temperatur, dlatego musimy dbać o siebie wzajemnie i wykazywać się empatią większą niż zwykle.

Świdniccy policjanci w okresie gdy temperatury na dworze spadają, każdego dnia monitorują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy czyli osoby bezdomne, starsze i te będące pod wpływem alkoholu, a narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Świdniccy funkcjonariusze apelują, aby w każdym przypadku gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem nie przejść obojętnie, a koniecznie reagować! Bardzo często bywa tak, że to właśnie szybka reakcja i powiadomienie służb może uratować czyjeś życie.

Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom.

KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Apelujemy by wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i jeśli jest to możliwe dodawać opis, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Pamiętajmy, informacje wymagające natychmiastowego działania przekazujemy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Nasza reakcja ma znaczenie, a jeden telefon może uratować komuś życie. Pamiętaj !!! Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Każdemu należy się pomoc.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek